František Malina z AC Čáslav se stal mistrem České republiky juniorů!

28. únor 2024, 07:55

Ostrava/Čáslav - Ve dnech 24.a 25. února proběhlo v Ostravě Mistrovství České republiky v hale pro kategorii juniorů a dorostu. Čáslav měla v závodech pět svěřenců Jany Červenkové a  jednu svěřenkyni Tomáše Schneiberga.

Nejlépe si vedl junior František Malina, který na 800m nenašel soupeře a zvítězil  v novém osobním rekordu 1:53,71.

Na 400m dorostenců nastoupili do rozběhu Adam Pernica a Václav Apltauer. Oba se poprali s konkurencí jako lvi a oba postoupili do finále, kde Adam obsadil nepopulární, ale krásné 4. místo v čase 49,95 s hned za ním na 5.místě finišoval Václav Apltauer v čase 50,26 (v rozběhu si vytvořil nový osobní rekord 50,24).

S medailovými ambicemi šla do závodu štafeta dorostenců ve složení Adam Pernica, Vojtěch Krupka, Richard Středa a Václav Apltauer. Bohužel po kolizi kluci nedoběhli. Ale i to je halová atletika.

Mezi dorostenkami se představila ve vrhu koulí Viktorie Machová, která obsadila velmi solidní 9. místo výkonem 12,18, když postup do finále jí unikl o 19cm.

Všem velká gratulace za skvělou reprezentaci čáslavské atletiky.