Kolínští stolní tenisté uspěli na severu Čech

8. únor 2016, 12:25

Kolín - ST EUROMASTER Kolín suverénně pokračuje ve své cestě za vytouženým postupem do 2. ligy. V sobotu 6. 2. přijeli jeho hráči jako favorité do Liberce, kde sehráli utkání s tamním Loko Depo.

Loko Depo Liberec - ST EUROMASTER Kolín 2:10

Kolín přijel na utkání v nejsilnější možné sestavě. Hořejší, Pěnkava, Miffek a Čížek mají v současné době nejlepší formu z celého týmu.

Přestože byl Kolín velkým favoritem, už úvodní čtyřhry ukázaly, že Liberec neodevzdá tři body zadarmo. Hořejší s Miffkem i Pěnkava s Čížkem museli obracet nepříznivý vývoj svých zápasů, ale obě dvojice zvítězili 3:2.

Úvodní dvouhru zvládli jak Hořejší, tak i Pěnkava bez problémů. Naopak překvapivě zaváhali Miffek i Čížek. Oba dva prohráli svá utkání 3:2 na sety. „Liberec je v dolní polovině tabulky zejména kvůli marodce. Dlouhodobě jim absentoval jejich nejlepší hráč. Proti nám nastoupili v nejlepší sestavě a bylo to znát,“ řekl Jiří Čížek.

Ve zbytku zápasu už nikdo z kolínských hráčů nezaváhal. Za zmínku stojí utkání nejlepšího hráče soutěže Pěnkavy s domácím Smejkalem, které se rozhodovalo v pátém setu a vítězně z něj vyšel kolínský hráč. Konečné skóre, 2:10.

V dobré formě hraje v současné době Hořejší, který měl dlouhodobé zranění a první utkání odehrál až v druhé třetině soutěže. „Radim (Hořejší) v současné době přistupuje k tréninku a celé přípravě strašně zodpovědně, což je pro tým skvělé. Doufám, že mu forma vydrží až do play-off, kde jeho body budou zapotřebí,“ podotknul Čížek.

Statistiky zápasů kolínských hráčů: Hořejší 3:0, Pěnkava 3:0, Miffek 1:1, Čížek 1:1