Michal Grivalský: Kvalitní soupeř byl nad naše síly, nyní máme dva týdny volno na doléčení

22. říjen 2013, 22:47
(aktualizováno: 22. říjen 2013, 22:47)

Hronov - Ve třetím dvojzápase volejbalové druhé ligy mužů, skupiny B (resp. 5. a 6. kole), se volejbalisté Jiskry Zruč nad Sázavou vydali do Hronova, na dlouhý výlet k česko-polským hranicím, do místní tělocvičny základní školy k utkání s celkem VK Hronov.

5. kolo: VK Hronov - Jiskra Zruč nad Sázavou  3:1 (20,-20,17,11)
Zručský tým již od začátku soutěže sužuje rozsáhlá marodka, a tak byl nucen pro sobotní dvojzápas sáhnout do železných rezerv a povolat hráče ze zálohy. Začátek zápasu se rozjel ve velkém stylu a sliboval napínavý duel, kde zručští hráči rozhodně nehráli druhé housle, ba naopak. Ve střední části prvního setu dokonce vedli o čtyři body 16:12, ale bohužel povolili v koncentraci a nechali soupeře dotáhnout na 16:16, což nakoplo hráče z Hronova do koncovky, kterou s klidem dohráli 25:20. Naštěstí hráče Zruče nad Sázavou to nepoložilo a do druhého setu nastoupili ještě bojovněji a podařilo se jim vyhrát set ve stejném poměru 25:20. Ve třetím pokračování se již projevila větší kvalita na straně hráčů z Hronova a vyhráli 25:17. Ve čtvrtém dějství Hronov udržel vysokou kvalitu hry a donutil Zruč nad Sázavou k obrovské chybovosti, zejména na přihrávce. Hostující hráči se tak neměli na čem chytit a prohráli jednoznačně 25:11.

6. kolo: VK Hronov - TJ Jiskra Zruč nad Sázavou  3:0 (16,15,11)
Do druhého odvetného zápasu byli hráči Zruče nad Sázavou nuceni ze zdravotních důvodů provést záměnu smečaře s liberem. Změna na smeči byla spíše přínosem,  na liberu to byla citelná ztráta, což se projevilo v celém zápase, ve kterém chyběla kvalitní přihrávka. Hráči Hronova tak lehce navázali na čtvrtý set z prvního zápasu a v tomto duchu s přehledem odehráli tři sety. Zruč nad Sázavou si doslova vytrpěla krutou porážku, když se neměla na čem chytnout. Zápas byl ovlivněn únavou, zraněními a celkovou frustrací celého zručského týmu.

Hostující trenér Michal Grivalský po utkání podotkl: "Narazili jsme na kvalitního soupeře, který byl nad naše síly. Zpočátku to byl vyrovnaný boj, ale postupem času se misky vah jednoznačně přikláněly k domácím. Máme dva týdny volno a hlavní úkol pro nás je – doléčit různá zranění, protože ty nás limitují k lepším výsledkům."

Sestava Jiskry: Jiří Drahokoupil, Matěj Drahokoupil, Jakub Drahokoupil, Lukáš Vosyka ©, Jan Holakovský, Martin Šindler, Michal Grivalský, Radek Martinec, Jiří Vorlíček. Trenér: Michal Grivalský.