Mladíci z opatovických chat skončili potřetí za sebou stříbrní, v turnaji zvítězil tým z Čelákovic

1. srpen 2011, 17:55
(aktualizováno: 1. srpen 2011, 17:56)

Opatovice I - V místním sportovním areálu se v sobotu uskutečnil 19. ročník nohejbalového turnaje trojic. Turnaj byl v letošním roce narušen deštivým a chladným počasím, což ovlivnilo účast samotných mužstev i diváků.

Místo přihlášených 16 mužstev se jich dostavilo pouze 11. Družstva byla rozdělena do tří skupin, ve kterých se systémem každý s každým bojovalo o dvě postupová místa do čtvrtfinále. Tam postoupily také dva lepší kolektivy z třetích míst. Následující boje probíhaly již vyřazovacím způsobem. O třetí místo se utkaly kolektivy "Opatovice A" ve složení Lukáš Malinek, Martin Míča a Martin Spilka a "Vlašimi A" ve složení Karel Mašek, Radek Krunert a Tomáš Krunert se šťastným koncem pro kolektiv "Vlašimi A".

Do finále se probojoval stejně jako loni i předloni kolektiv mladých nohejbalistů "F3N", převážně chatařů z Opatovic I., ve složení Patrik Poncar, Ondřej Míča a Matěj Plachý a kolektiv (otec a dva synové) rodiny Flekačů z Čelákovic. V zápase vysoké úrovně zvítězil kolektiv zkušených hráčů z Čelákovic. Kolektiv mladíků "F3N" již po třetí zůstal jen stříbrný. Tak snad až za rok.

Zpestřením turnaje byla účast žákovského družstva z Vlašimi. Jeho snaha i přes nepřízeň počasí byla příkladná. Na mužstva dospělých zatím nastačilo, ale je vidět, jak se ve Vlašimi starají o budoucnost nohejbalu. Pořadatelé je při vyhlašování výsledku také odměnili: Nejmladší z nich Michal Krunert obdržel cenu pro nejsnaživějšího hráče turnaje.

Nohejbal sledovalo vzhledem k počasí i méně diváků z Opatovic I. a okolí. Přesto byl turnaj také jako vždy, zabezpečen i po stránce občerstvení, za což je třeba poděkovat Markétě Plaché s dcerou Terezou, Václavu Radovi a Pepovi Zelenému, kteří se nepřetržitě deset hodin starali o spokojenost hráčů i diváků.

Rozdělení pohárů a medailí pro první tři družstva a také diplomů a "věcných" darů pro všechna účastněná mužstva provedl ředitel turnaje Ladislav Míča a zapisovatel Pavel Kýzr. Turnaj sponzoroval obecní úřad Opatovice I. a Městské lesy a rybníky Kutná Hora. Ladislav Míča závěrem poděkoval za účast a vyzval přítomné týmy k účasti v příštím - junilejním 20. ročníku turnaje v nohejbalu trojic v Opatovicích I. v roce 2012.