Motokárový šampionát v Havlíčkově Brodě vyhrál Pavel Nejezchleba!

25. listopad 2013, 09:32
(aktualizováno: 25. listopad 2013, 09:33)

Havlíčkův Brod - V KartAréně HB se v neděli 24. listopadu jelo finále Havlíčkobrodského motokárového šampionátu 2013. Druhý ročník soutěže měl už před posledním závodem jasného vítěze - s jedenapadesáti bodovým náskokem letos vyhrál Pavel Nejezchleba.

V posledním letošním závodě se jelo jen na vnitřní trati, ale opět byly jednotlivé jízdy velmi vyrovnané. Nejrychlejší byl nakonec Petr Doležal, druhý skončil celkový vítěz šampionátu Pavel Nejezchleba a třetí příčku obsadil Pavel Dalešický.

Celkový vítěz Pavel Nejezchleba letos nevynechal ani jeden závod a celkem dosáhl na 132 bodů. V sezóně byl jednou první, třikrát druhý, dvakrát třetí a jednou pátý. Druhé místo v celkovém pořadí obsadil s 81 body Pavel Buňat. Třetí příčku pak díky vítězství v posledním závodě vybojoval Petr Doležal, který za sezónu nasbíral 72 bodů.

Celkem se letos v rámci Havlíčkobrodského motokárového šampionátu jelo sedm závodů, do kterých se v průběhu sezóny zapojilo 38 závodníků. „Myslím, že jsme vychytali všechny mouchy z loňské sezóny a podařilo se nám vytvořit kvalitní soutěž. O tom svědčí i počet závodníků a také jejich zápal do závodění. Sezóna přinesla opět spoustu napínavých soubojů, i když nakonec celkový vítěz vyhrál s velkým náskokem. Chtěl bych poděkovat všem závodníkům, návštěvníkům, ale i partnerům a sponzorům,“ říkal organizátor šampionátu Michal Prášek.