Na kurtech v Uhlířských Janovicích sehráli první ročník tenisového turnaje "Verner Cup"

27. červen 2011, 23:07
(aktualizováno: 27. červen 2011, 23:08)

Uhlířské Janovice - Poslední dva červnové víkendy byly ve sportovním areálu Sportclub Verner v Uhlířských Janovicích ve znamení tenisu. V sobotu 18. června byl zahájen prvního ročník tenisového turnaje žen "Verner Cup", na který o týden později navázal turnaj starších a mladších žáků.

Hráčky Alena Uhrová, Alena Jíchová, Jitka Michalicová, Martina Janáčková, Eva Skálová, Markéta Skálová, Miluška Vilímková a Jana Försterová nastoupily v plném nasazení. Nikdo nemohl taktizovat, los určil soupeřky a rozhodčí byl neúprosný. Tenisovým pavoukem se až ke stupni vítězů probojovaly: Eva Skálová (1. místo), Markéta Skálová (2. místo), Miluška Vilímková (3. místo). Vítězkami však byly všechny hráčky. Příjemně strávený den při sportu a za vydatné podpory kamarádů a rodiny si jistě vyžádá další pokračování.

Kromě sportovního vyžití si na své přišly i mlsné jazýčky. Grilovaná masíčka, klobásky, dobré pití a výborná nálada nechyběly. Týden utekl jako voda a bylo zde další pokračování.

V sobotu  25. června 2011 se sešli účastníci 1. ročníku žákovského tenisového turnaje „Verner Cup“. Tam si mohli žáci na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je hrát opravdový tenisový turnaj před diváky. Program začal v devět hodin praktickou ukázkou první pomoci, kterou připravila zdravotní sestra Lenka Bůžková. Vyzkoušeli jsme si masáž srdce na modelu člověka.

Tenisový turnaj jsme zahájili vylosováním soupeře a začali jsme hrát. Byly dvě kategorie, a to kategorie starších a mladších žáků. Za starší žáky si zahráli Veronika Bartáková, Denisa Košnářová, Barbora Pecinovská, Adéla Pechrová, Jiřina Sedláčková, Markéta Skálová, Kryštof Šubrt a Michaela Žohová. Na druhém místě se umístila Jiřina Sedláčková, která sehrála vyrovnanou a těsnou hru s vítězkou turnaje Míšou Žohovou, na třetím místě se umístila Markéta Skálová.

V kategorii mladší žáci si zahráli Tereza Černíková, Tereza Makalová, Dan Makal a Jakub Verner. Na první místo se probojoval Jakub Verner, na druhém místě skončila Tereza Černíková a za nimi následovali Tereza Makalová a Dan Makal. Role rozhodčího se ujal Verner Junior, kterého střídala paní Vernerová. I když někteří neskončili na prvních třech místech, smutnit rozhodně nemuseli. Každý si odnesl hezkou cenu.

Na turnaj se přišli podívat i známí, nechyběli ani rodiče. Mnozí si tak poprvé vyzkoušeli, jaké to je hrát před diváky. Po celý den bylo k dispozici občerstvení, a to v podobě grilovaného masa a klobás, které grilovali manželé Vernerovi za pomoci paní Bohatcové. Tento tenisový turnaj byl příjemnou tečkou za končícím školním rokem a zároveň pozvánkou ke sportování v době letních prázdnin. Těšíme se na další ročník a na nové soupeře.

Poděkování organizátorů patří všem sponzorům, kteří věnovali hezké ceny pro účastníky turnaje: Firma Babolat, Junior market, s.r.o., Vobosystém, s.r.o., Café DiSorsi, Vinotéka, ovoce – zelenina Jana Černíková, VF elektric Filip, Nestlé, Disco Club Shabo. Tento turnaj by se nemohl uskutečnit bez poctivé přípravy s trenérem Jaroslavem Vernerem, proto patří poděkování i jemu.

Zájemci o výuku tenisu s trenérem, pronájem kurtu, zájemci o využití klubové posilovny se mohou přihlásit na tel. čísle: 731 569 041, 731 569 035.