Nohejbalisté Kutné Hory vybojovali v kvalifikaci krajskou příslušnost!

7. říjen 2012, 23:12
(aktualizováno: 7. říjen 2012, 23:12)

Benešov - Ve sportovním areálu SK Šacung Benešov se uskutečnila jednorázová kvalifikace o postup do středočeské krajské soutěže (KS) družstev mužů 2013. O prvenství bojovalo celkem šest družstev vítězů okresních přeborů 2012 a kutnohorský okres zastupoval jeho přeborník tým NK Sparta Kutná Hora.

Ostatní účastníci: TJ Spartak Hořovice n. O. (okres Beroun), TJ Sadská (okres Nymburk), TJ Plazy B (okres Mladá Boleslav), TJ Sokol Slaný B (okres Kladno) a Vltavský vodník Zvírotice (okres Příbram). Vítězství a jistý postup si nakonec vybojovalo družstvo NK Sparty Kutná Hora, které nejdříve v semifinále porazilo rezervní tým Plazů a následně ve finále po dramatické bitvě soupeře ze Zvírotic. Souboj o třetí místo pak zvládli lépe hráči Plazů, kteří zdolali dalšího poraženého semifinalistu, družstvo TJ Sadská.

Systém kvalifikace byl určen losem, kdy družstva s čísly 1 a 6 měla zajištěn přímý postup do semifinále. První kolo, tak tvořily losované dvojice 2-3 resp. 4-5.