Squashisté začali novou sezonu výborně

21. říjen 2009, 13:31

Kutná Hora - Squashisté Kutné Hory o víkendu nastoupili k prvním dvoum kolům třetí ligy skupiny D. Vstup do nové sezóny se povedl na jedničku, jelikož Kutná Hora vyhrála všechna tři utkání.

V sobotu 17.10 družstvo SQ Barbora zavítalo do Poděbrad, aby sehrálo utkání proti družstvu SK Poděbrady B. Dle aktuálního žebříčku ČASQ mužů jsme hráli v tomto složení: 1. Novotný Radek, 2. Veselý Petr, 3. Barták Josef, 4. Brant Petr ml.

Utkání zahájily čtyřky obou družstev ve 12:00, kdy k zápasu nastoupil Petr Brant ml. proti Václavu Šimánkovi. Byl to celkem napínavý zápas i když Šimánek měl nad teprve 16ti letým Brantem trošku navrh. Petr Brant podlehl soupeři 0:3 s výsledkem 8:11, 9:11. 6:11 a to znamenalo vedení 1:0 pro domácí.

Ke druhému zápasu nastoupil Novotný Radek a kapitán týmu Poděbrad Veverka Tomáš. Tento zápas jednoznačně patřil jedničce Kutnohorského týmu, která si poradila s Vevrkou hladce 3:0 (11:7, 11:8, 11:6) a tak stav po dvou zápasech byl nerozhodný 1:1. Třetí zápas dle papírových předpokladů měl patřit hostům. Do zápasu nastoupil Barták Josef a Kříž Petr. Tento zápas byl velice dramatický a Petr Kříž velice překvapil svým výkonem kdy po pětisetové bitvě zdolal Bartáka 3:2 (8:11, 11:9, 7:11, 11:8, 11:7). Poděbrady se ujmuly průběžného vedení 2:1 a byli již krůček od vítěztví.

K poslednímu zápasu nastoupil Petr Veselý, kapitán Kutné Hory, s tím, že musí vyhrát nejhůře 3:1, aby odvrátil porážku Kutné Hory. Kamil Popelák nastoupil na domácím kurtě ve skvělé formě a naznačil Veselýmu, že výhru nebude mít zadarmo. První set rozhodl až tiebreak, který Veselý vyhrál 13:11. Druhy a třetí set patřil již hostům (11:8, 11:7). Petr Veselý tak vyhrál 3:0 a to znamenalo výrhu pro SQ Kutná Hora Barbora 8:6 na sety.

V neděli 18.10 zavítala Kutná Hora do Třech Dvor u Kolína, aby se utkalo s domácím výběrem 1. Kolínského squashového clubu Kolín a druhým soupeřem SQUASH MODRÝM SVĚTEM "B" z Prahy. Utkání proti Praze zahájil Petr Veselý, který si hladce poradil s Holešem 3:0 (11:4, 11:5, 11:3).

Dvojka Kutné Hory Jezbera Vít s hráčem z Prahy Pištěkem také neměla problém a zdolala soupeře také 3:0 (11:5, 11:7, 11:4). To znamenalo vedení Kutné Hory 2:0 a stačil již pouze jeden vyhraný set k poražení výběru z Prahy.

Nicméně Barták Josef i Novotný Radek z Kutné Hory snadno vyhráli nad Rygerem a Morkusem 3:0 a 3:0 a tím byla výhra SQ Kutná Hora Barbora potvrzená. Kutná Hora - SQUASH MODRÝ SVĚT 4:0, bez prohry jediného setu.

Ovšem derby proti Kolínu nebylo vůbec tak jednoznačné jak se předpokládalo. Hráči Kolína v tomto složení 1. Křepelka Petr, 2. Kudláček Karel, 3. Vaněček Michal, 4. Hanzlík Petr, se postarali o velice napínavou bitvu.K prvnímu zápasu nastoupil Barták Josef (Kutná Hora) a Hanzlík Petr (Kolín). Barták velice chtěl uštědřit soupeři lekci, nicméně Petr Hanzlík nedal Pepovi šanci a vyhrál 3:0 (11:5,11:7, 11:5), čímž se postaral o vedení Kolína 1:0.

Druhý zápas patřil jednoznačně Kutné Hoře, kdy si Petr Veselý poradil s Michalem Vaněčekem 3:0 (11:1, 11:5, 11:4). Stav utkání byl tedy srovnán na 1:1.

Jedničky obou družstev se utkaly ve třetím zápase Křepelka Petr podlehl Radkovi Novotnýmu 1:3 (4:11, 11:9, 4:11, 5:11), ale vyhraným setem velice zdramatizoval vývoj utkání.

Rozhodující zápas sehrál Jezbera Vít s Karlem Kudláčekem. Pro Kutnou Horu stačily dva vítězné sety, ale Kudláček je Vítkovi nedaroval. Ve skvěle formě hrající Karel Kudlaček porazil Jezberu 3:1 (12:10, 8:11, 11:6, 11:6) a tak skóre Kolín - Kutná Hora bylo nerozhodné 2:2, 7:7 na sety. Musely tedy rozhodnout vyhrané balonky, kterých měla Kutná Hora o 16 více. Squashisté Kutné Hory se mohli radovat ze třetí výhry, i když výhra byla velice těsná 109:125.