V kutnohorské kuželně se bojovalo o finálovou účast na letošním mistrovství ČR

26. leden 2018, 06:07

Kutná Hora - Na kuželně v Kutné Hoře se odehrál v týdnu od 4. do 14. ledna 2018 již 35. ročník Memoriálu Bohumila Duse. Tento turnaj byl zařazen jako jeden ze série kvalifikačních turnajů mistrovství ČR dvojic 2017 -2018 a konal se za podpory Města Kutné Hory.

Na kutnohorskou kuželnu zavítalo celkem 69 dvojic, aby bojovali o finálovou účast na letošním mistrovství ČR. A na kvalitě předvedené hry to bylo znát. Téměř polovina hráčů dosáhla výkonů vyšších než 450 poražených kuželek, jedenáct hráčů překonalo bájnou pětistovkovou hranici, celkem 34 dvojic překonalo 900 kuželek a jedna dvojice dosáhla na metu vyšší než 1000 shozených kuželek.

V mužské kategorii byli nejlepší Daniel Braun z KK PSJ Jihlava hrající Interligu a Filip Dejda ze Sokola Kolín hrající v Rakousku Superligu za BSV Voith St.Pölten skvělým výkonem 1006 poražených kuželek, o 10 kuželek méně se na druhém místě umístili Evžen Valtr a David Kuděj z KK Slavoje Praha, kteří zároveň postoupili do finále MČR dvojic. Třetí místo za výkon 985 kuželek obsadili domácí hráč Jiří Barbora a přeloučský Jiří Sedlák. Další kutnohorští hráči se v tak silné konkurenci museli spokojit až se 6. místem, když Agaton Plaňanský a Vladimír Holý dosáhli výkonu 974 kuželek, na dalším místě se pak umístili František Tesař a Tomáš Jelínek za výkon 968 kuželek a o pouhé 2 kuželky méně osmou příčku obsadila rovněž domácí dvojice Petr Dus a Jiří Barbora.

V ženské kategorii zvítězily prvoligové hráčky Anna Sailerová a Irini Sedláčková z SK Žižkov Praha výkonem 917 poražených kuželek a vybojovaly si účast ve finále MČR dvojic. Na druhém místě se umístily Jana Takáčová ze Sokola Chýnov a Zdeňka Dejdová z KK Jiří Poděbrady výkonem 905 poražených kuželek, třetí místo obsadily Jana Abrahámová hrající za domácí Spartu a Monika Wajsarová z Dynama Liberec, když porazily 886 kuželek.

Ve  smíšené kategorii zvítězila dvojice Roman Weiss ze Sokola Kolín hrající Bundesligu za SK Sparkasse Lambach a Zuzana Holcmanová z KK Jiří Poděbrady výkonem 959 poražených kuželek. Roman Weiss si pro další nához vyměnil partnerku a se svou dcerou Michaelou Weissovou z KK Jiří Poděbrady dosáhli výkonu 954 kuželek a zajistili si tak přímý postup do finále MČR smíšených dvojic. Třetí místo výkonem 944 kuželek obsadila dvojice Alena Dunková a Martin Kortan z TJ Jiskra Nový Bor.

Výkony na tomto turnaji byly mnohem vyšší než v minulém ročníku. V hodnocení jednotlivců byl nejlepší kolínský Filip Dejda, když porazil 519 kuželek, druhé místo obsadil domácí hráč Tomáš Jelínek výkonem 513 poražených kuželek a třetí místo vybojoval Roman Weiss ze Sokola Kolín 511 kuželek. Nejlepší žena Alena Dunková z Nového Boru zůstala těsně pod hranicí pětistovky výkonem 497 kuželek.

Pořadatelský oddíl připravil pro nejlepší dvojice věcné ceny. Děkujeme všem zúčastněným hráčům za předvedené výkony, členům pořadatelského oddílu za přípravu kuželny na tuto soutěž a za bezchybnou organizaci, rozhodčím za perfektní řízení a těšíme se na další sportovní akce na naší kuželně.