Volejbalisté úvodní zápas otočili, ve druhém již neměli šanci hosty přehrát

17. říjen 2013, 22:30
(aktualizováno: 17. říjen 2013, 22:31)

Zruč nad Sázavou - Ve druhém dvojzápase volejbalové druhé ligy mužů, skupiny B, (resp. 3. a 4. kole) volejbalisté Jiskry Zruč nad Sázavou přivítali na palubovce Sportovní haly ve Zruči nad Sázavou družstvo Střelic, souseda v tabulce (osmé místo).

3. kolo: Jiskra Zruč nad Sázavou  - TJ Sokol Střelice   3:2 (-21,-26,22,17,11)
Po úvodním sobotním představení zručských žen na domácí palubovce si odbyli premiéru v letošní sezóně i muži ve 2. lize. Od počátku prvního zápasu byla hra vyrovnaná, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Více klidu v koncovce prvního dějství však měli hosté a vyhráli s odstupem čtyř bodů. Následný set byl ještě vyrovnanější, rozhodnout musel až pátý setbol – výhru 28:26 si připsali opět hosté. Do třetího setu již nenastoupil hostující nahrávač, na druhé straně hráči Jiskry byli ještě opařeni po nevydařené předchozí koncovce. V polovině třetího setu proto domácí trenér sáhl k víceru střídání se snahou oživit mdlý výkon svých svěřenců. Čerstvá krev vlila novou energii, jak spoluhráčům na hřišti, tak i výtečným fanouškům a odměnou byla vyhraná sada. V nastoleném trendu a dobré hře domácí Jiskry se odvíjela i následná sada, která skončila rozdílem třídy. Nadšené publikum si poté dopřálo tiebreak. Vstup se povedl o mnoho víc hostům, vedení 9:5 je toho důkazem. Avšak domácí zabojovali – série kvalitních podání a obran, jak na síti, tak v poli znamenalo osm bodů na jejich stranu. Nabídnutou šanci si již euforicky hrající hráči domácí Jiskry nenechali vzít a mohli slavit první výhru v letošní sezóně.
Po 140 minutách (hrálo se druhé utkání žen) nastoupila obě družstva k odvetnému zápasu.

4. kolo: TJ Jiskra Zruč nad Sázavou  - TJ Sokol Střelice    0:3 (-18,-20,-21)
Od prvních výměn druhého utkání měli hosté z Brna bodově navrch. I přes drobné zakolísání, kdy hráči Jiskry snížili na 18:20, dovedli úvodní sadu ke zdárnému konci. Nutno dodat, že koncovku setu domácí vůbec nezvládli a spoustou zbytečných chyb set soupeři doslova darovali. Následující dvě sady měli podobný průběh. Střelice si pokaždé na začátku vytvořili náskok, který v klidu hlídali. Ke změně průběhu hry nepomohlo domácím ani střídání. Za 75 minut si tak hosté připsali do tabulky své premiérové vítězství.

Domácí trenér Michal Grivalský se po druhém utkání svěřil se svými dojmy: "Zmrtvýchvstání v úvodním zápase zaslouží pochvalu – hlavně morální vlastnosti všech hráčů. Jsem rád, že jsme předvedli bojovnost, nasazení a i kvalitní hru. Bohužel nás sráží zranění a nemoci, a to se projevilo hlavně ve druhém zápase, kdy došly síly a nebyla téměř šance jak soupeře přehrát. Děkujeme početnému publiku za skvělou atmosféru."

Sestava Jiskry: Jiří Drahokoupil, Jakub Drahokoupil, Matěj Drahokoupil, Martin Šindler, Jan Holakovský, Martin Unzeitig, Michal Grivalský, Robin Stránský, Lukáš Vosyka ©. Trenéři: Michal Grivalský, Radek Martinec.