Volejbalistky Jiskry v obou zápasech ztratily první dva sety, nakonec získaly dva body

22. říjen 2013, 22:34
(aktualizováno: 22. říjen 2013, 22:35)

Benátky nad Jizerou - Ve třetím dvojutkání volejbalového krajského přeboru I. třídy, skupiny A, žen se volejbalistky Jiskry Zruč nad Sázavou vydaly do Městské sportovní haly - Dražice aréna k utkání s VK Karbo Benátky nad Jizerou A, vedoucím celkem soutěže.

5. zápas:  VK Karbo Benátky nad Jizerou A - Jiskra Zruč nad Sázavou  3:2 (18,21,-21,-19,13)
V prvním zápase chvilku trvalo, než se hráčky Jiskry v místní hale rozkoukaly. Za nepříznivého stavu 0:2 a po prostřídání základní sestavy se ženy dostaly do tempa. Opět předvedly volejbalové srdce a dotáhly zápas do pátého setu. V něm se obě družstva předháněla v obranných zákrocích, ale bohužel za stavu 13:14 přiřkl rozhodčí sporný míč na stranu Benátek a ovlivnil tak výsledek zápasu ve prospěch domácích hráček – 3:2. Zápas trval 114 minut.
Sestava: Adéla Králová, Lucie Tvrdíková, Adéla Vrzáčková, Petra Pištěková, Denisa Dubinová, Markéta Moravcová, Kamila Dubinová, Veronika Loudová, Kateřina Pajerová. Rozhodčí: J. Vlasák. Trenér: Jan Rozkošný.

6. zápas:  VK Karbo Benátky nad Jizerou A – Jiskra Zruč nad Sázavou  3:2 (14,17,-26,-18,11)
Druhý zápas měl podobný charakter prvního. Za stavu 0:2 zručské ženy zabojovaly a snížily v dramatické koncovce 28:26 na poměr setů 1:2. Poté dotáhly zápas opět do tiebreaku, kde si dokázaly vytvořit až pětibodový náskok. Výpadkem koncentrace hostujících hráček a kvalitním servisem domácího družstva se však podařilo Benátkám nad Jizerou rozdíl vymazat a dotáhnout pátý set k vítěznému konci – 3:2. Zápas trval 121 minut.
Sestava: Adéla Černohlávková, Lucie Tvrdíková, Kamila Dubinová, Petra Pištěková,  Veronika Loudová, Adéla Vrzáčková, Vendula Sedláčková, Denisa Dubinová, Markéta Moravcová. Rozhodčí: J. Vlasák. Trenér: Jan Rozkošný.

Jan Rozkošný, trenér žen Jiskry Zruč nad Sázavou po utkáních dodal: "Začínám mít trochu šediny z našich začátků zápasů. Obracení stavu je dramatické, ale byl bych klidnější za lehčí průběhy. Oba týmy bojovaly o každý míč a soupeřky byly o trochu lepším týmem."