Volejbalistky ze Zruče nad Sázavou se opět dostaly na dostřel vedoucího Suchdola

22. květen 2013, 22:12
(aktualizováno: 22. květen 2013, 22:13)

Lysá nad Labem - V 19. a 20. zápase volejbalového krajského přeboru II. třídy žen se volejbalistky Jiskry Zruč nad Sázavou vydaly na antuku čtvrtého celku soutěže, Slovanu Lysá nad Labem.

19. zápas:  Lysá nad Labem - Jiskra Zruč nad Sázavou 0:3  (-22,-18,-21)

V průběhu celého prvního zápasu předvedly hráčky Jiskry soustředěný výkon a vždy před koncovkou jednotlivých setů se jim podařilo bodově odskočit. I přes nepříznivé větrné podmínky si rozdíl poté vždy dokázaly pohlídat a dotáhnout tak celý zápas do vítězného konce v poměru 3:0.

Sestava: Adéla Králová, Lucie Tvrdíková, Adéla Vrzáčková, Petra Pištěková, Denisa Dubinová, Markéta Moravcová. Rozhodčí: I. Strachanová. Trenér: Jan Rozkošný.

20. zápas:  Lysá nad Labem – Jiskra Zruč nad Sázavou 3:2  (25,-17,18,-12,8)

Do druhého utkání vstoupily domácí bez ostychu a po vyrovnaném průběhu prvního setu vyhrály tím nejtěsnějším poměrem 25:23. Zručské volejbalistky nesložily zbraně a po druhém setu srovnaly s domácími krok. Zhoršené povětrnostní podmínky začaly postupně smazávat rozdíl v herním stylu obou družstev a za podpory fanoušků domácího týmu se podařilo hráčkám Lysé nad Labem uhrát třetí set a zajistit si tím hru v pátém dějství. Hostující hráčky na prohraný třetí set dokázaly ještě zareagovat, ale po špatném vstupu do tie-breaku již nenašly recept na rozehraný domácí tým Lysé nad Labem a utrpěly tak porážku v celém zápase 2:3.

Sestava: Adéla Černohlávková, Lucie Tvrdíková, Adéla Králová, Petra Pištěková, Denisa Dubinová, Markéta Moravcová. Rozhodčí: I. Strachanová. Trenér: Jan Rozkošný.

Jan Rozkošný, trenér žen Jiskry Zruč nad Sázavou po utkáních dodal: "Děvčata vstoupila do dvojutkání jasným vítězstvím, druhý zápas ovlivnily povětrnostní podmínky, které smazaly rozdíl v herním projevu. Předposlední domácí dvojutkání se hraje 25. května 2013 od 10 hodin, druhý zápas započne dle dohody týmů."