Zručští volejbalisté porazili zatím jako jediní vedoucí celek Hrotovic na jejich palubovce

8. listopad 2013, 08:03
(aktualizováno: 8. listopad 2013, 08:03)

Hrotovice - Ve čtvrtém dvojzápase volejbalové druhé ligy mužů, skupiny B (resp. 7. a 8. kole), se volejbalisté Jiskry Zruč nad Sázavou vydali do Hrotovic, k vedoucímu celku soutěže, do Sportovní haly ZŠ k utkání s celkem Sokol Sport V hotel Hrotovice.

7. kolo: Sokol Sport Hrotovice - Jiskra Zruč nad Sázavou  2:3 (-21,12,15,-21,-14)
Na mistrovská utkání do Hrotovic se dostavila většina hráčů zručského celku, který od začátku sezony trápila zranění a nemoci, ve velmi bojové náladě, což se také projevilo na předvedeném výkonu. Od začátku prvního setu hostující celek ze Zruče nad Sázavou trápil svého soupeře kvalitním podáním, jenž znemožňovalo domácím dobře zaútočit. Zručský celek se držel ve dvoubodovém vedení od začátku setu až do jeho konce, kdy set získal – 0:1. Druhý a třetí set byl jednoznačně pod taktovkou domácího celku, kdy hostující hráči nebyli schopni předvést vyrovnaný výkon s domácími a jasně oba sety s velkým rozdílem prohráli – 2:1. Celek z Posázaví se však nenechal do čtvrtého setu rozhodit výsledkem dvou předešlých setů a bojoval o každý bod. Úsilí se nakonec vyplatilo a hosté urvali čtvrtý set pro sebe – 2:2. Na řadu přišel tie-break. V úvodu setu vedli domácí, ale hosté ukázali, že umí zabojovat o každý bod a sérií výborných obran v poli i na síti se jim povedlo dohrát set do vítězného konce – 2:3. Po zápase došlo okamžitě k ohromné radosti hostujících hráčů, kteří připravili o body dosud neporažený první celek druhé ligy.

8. kolo: Sokol Sport Hrotovice - TJ Jiskra Zruč nad Sázavou  3:0 (20,19,19)
Po přestávce, která trvala hodinu a půl, nastoupily oba celky do druhého zápasu. První set byl zpočátku vyrovnaný, avšak na straně Zruče nad Sázavou se začala projevovat únava a s ní i velká chybovost na hřišti. Zručský celek v koncovce ztrácel a nebyl schopný zabojovat o vítězství v setu. Druhý i třetí set probíhal stejně jako první, hra byla pohledná a vyrovnaná, avšak domácí Hrotovice byly stále o krok před Zručí nad Sázavou – 3:0.

Hostující trenér Michal Grivalský po utkání podotkl: "Jedno vítězství na půdě vedoucího celku soutěže se velice cení. Předvedená hra byla dobrá, i když jsme se opět nevyvarovali výrazných výkyvů. Věřím, že toto vítězství nás nakopne do následujících bojů. Po velmi těžkém nalosování bychom teď rádi začali sbírat body ve větším počtu."

Sestava Jiskry: Jiří Drahokoupil, Matěj Drahokoupil, Jakub Drahokoupil, Lukáš Vosyka ©, Jan Holakovský, Martin Šindler, Michal Grivalský, Radek Martinec, Martin Unzeitig, Robin Stránský. Trenér: Michal Grivalský.