18. říjen 2012, 07:03
(aktualizováno: 18. říjen 2012, 07:09)

Zruč nad Sázavou - Ve 3. kole volejbalové druhé ligy mužů, skupiny B, (resp. 5. a 6. kole) mohli konečně zručští volejbalisté předvést své umění domácím divákům.

5. kolo: TJ Jiskra Zruč nad Sázavou – VK Litomyšl 0:3 ((-17, -18, -23)

Před velice pěknou návštěvou začal první set proti VK Litomyšl vyrovnaně. Bohužel v koncovce se přísun bodů na domácí stranu zadrhl, a tak si hostující tým v poklidu došel pro vítězství v úvodním setu. Druhý set se také domácím hráčům přiliš nevyvedl, ani přes několik změn v sestavě se domácí nedočkali prvního vyhraného setu v soutěži. Třetí dějství nabídlo první vyrovnaný set. Přes velkou snahu a pomoci diváků se domácí Jiskře nepovedlo prolomit prokletí vyhraného setu a prohrála 23:25.

6. kolo: TJ Jiskra Zruč nad Sázavou – VK Litomyšl 3:2 (19, 20, -20, -15, 13)

Po hodinové přestávce a načerpání psychických a fyzických sil nastoupili domácí do druhého utkání s několika změnami v sestavě.

Od začátku byla na domácích hráčích vidět větší pohoda, a tak dovedli první set v poklidném tempu do vítězného konce. Celý druhý set měla Zruč nad Sázavou jasnou převahu a bez sebemenších problémů se ujala vedení 2:0 na sety. Do následujícího setu soupeř vyrukoval se změnami v sestavě a s jasnou taktikou – tlačit do podání. Mělo to úspěch a následné dvě sady patřili hostujícím hráčům. Na řadu přišel tie-break. Od začátku páté sady měla Litomyšl několikabodový náskok, který si držela až do samého závěru. Za stavu 10:13 ovšem několika chybami v řadě dopřála domácím se dotáhnout. V úplném závěru stálo štěstí na straně zručských hráčů a trpělivou hrou dovedlo rozhodující sadu do vítězného konce.

Sestava Jiskry: Jiří Drahokoupil, Jakub Drahokoupil, Matěj Drahokoupil, Michal Grivalský, Lukáš Vosyka (kapitán), Martin Unzeitig, Radek Martinec, Jiří Krčmář, Jiří Plachý, Petr Okrouhlický, Martin Šindler. Trenér: Michal Grivalský.

Tabulka:
1.        Volejbalový klub Choceň 6    6    0    0    18:2    491:374    18
2.        Sokol Sport V hotel Hrotovice 6    6    0    0    18:3    528:434    18
3.        TJ Žďár nad Sázavou 6    6    0    0    18:3    507:416    17
4.        VK Pegas Znojmo 6    3    3    0    11:9    440:423    9
5.        TJ Sokol Střelice 6    3    3    0    9:12    453:473    9
6.        VK Hronov 6    2    4    0    9:12    477:477    6
7.        TJ Sokol Malšovice 6    2    4    0    7:13    425:484    6
8.        VK Litomyšl 6    1    5    0    8:15    471:517    5
9.        TJ Jiskra Zruč nad Sázavou 6    1    5    0    3:17    374:477    2
10.        TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 6    0    6    0    3:18    442:533    0