Zručští volejbalisté se zachránili, v příští sezoně se mohou těšit na další druholigové boje

25. březen 2013, 22:03
(aktualizováno: 25. březen 2013, 22:04)

Zruč nad Sázavou - V 18. kole volejbalové druhé ligy mužů, skupiny B, (resp. 35. a 36. kole) se volejbalisté Jiskry utkali na domácí palubovce ve Sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou s vedoucím celkem VK Choceň.

Trenér domácího družstva, Michal Grivalský před zápasem řekl: "Po méně úspěšném výjezdu do Střelic chceme odehrát proti nejlepšímu celku druhé ligy solidní volejbal, i když to nebude vůbec jednoduché. Výsledky a výkony Chocně jsou za prvé vynikající, za druhé nastupujeme do zápasu v nepříliš dobré psychické pohodě z události, která předcházela toto střetnutí."

35. kolo: Jiskra Zruč nad Sázavou  - VK Choceň 0:3 (-17,-22,-16)
Tragická nehoda jednoho ze zručských volejbalistů, za něhož se držela před začátkem prvního zápasu tichá vzpomínka, ovlivnila herní činnost domácího celku. Od první výměny se hrál sice pohledný volejbal, Jiskra hrála vyrovnaně, avšak domácí hráči nedokázali soupeře výrazněji zatlačit a dostat se do vedení v setu. V koncovce, do které vstupovaly oba týmy se stejným počtem bodů, udělali domácí hráči několik nevynucených chyb a soupeř snadno vyhrál první set. Ve stejném duchu získal soupeř i set druhý. Třetí sada byla ještě o poznání horší. Domácím volejbalistům chyběla síla i odhodlání a po nepěkném volejbalu získali hosté ve Zruči nad Sázavou i poslední sadu – 0:3.
Po půlhodinové přestávce nastoupila obě družstva k odvetnému zápasu.

36. kolo: TJ Jiskra Zruč nad Sázavou  - VK Choceň 2:3 (-19,23,17,-22,-14)
Do druhého střetnutí nastoupil domácí celek Jiskry v netradiční složení. Jiná sestava však hned v první sadě překvapila pěkným volejbalem a bojovným nasazením. I přesto, že domácí prohráli první sadu, nastupovali do druhé sebevědomě a povedlo se jim druhou sadu vyhrát. Třetí set se odehrál ve stejném duchu jako druhý a domácí se tak dostali do vedení - 2:1. Do koncovky čtvrtého setu nastupovali domácí s několikabodovým vedením, ale set do vítězného konce nedovedli a připravili se tak o tříbodové vítězství v zápase. V tie-breaku volejbalisté Jiskry ztratili několik bodů hned na začátku, poté se jim povedlo soupeřův náskok smazat a do koncovky opět nastupovali za vyrovnaného stavu. Bohužel štěstí opět při domácích nestálo a tie-break ve vítězství neproměnili – 2:3.

Domácí trenér Michal Grivalský se po druhém utkání svěřil se svými dojmy: "Do posledního dvojutkání sezony jsme vstoupili ve špatném rozpoložení, vzhledem k událostem, které utkání předcházely. Předvedená hra tomu v prvním zápase odpovídala. Nikdo z týmu neměl moc chuť do volejbalu, ale do druhého utkání nastoupila pozměněná sestava, která zatápěla nejlepšímu týmu soutěže. Kdybychom dotáhli utkání do vítězného konce, byla by to naprostá pecka. I takhle skončila sezona výsledkově kladně - nakonec jsme skončili i mimo příčky, z kterých se jde do baráže, tudíž se můžeme v příští sezóně těšit na další druholigové boje. Bohužel, nesportovní události nám dojem z této sezony dosti kazí."

Sestava Jiskry: Jiří Drahokoupil, Jakub Drahokoupil, Matěj Drahokoupil, Lukáš Vosyka (c), Petr Okrouhlický, Michal Grivalský, Jiří Vorlíček, Martin Unzeitig, Martin Šindler. Trenér: Michal Grivalský.