Vítězství Církvice pečetil třetím gólem střídající Patrik Kicner!

13. duben 2024, 16:30

Církvice – Ve 20. kole okresního přeboru na sebe narazila dvě mužstva z popředí tabulky: Na hřiště druhého SK Církvice dorazila čtvrtá TJ Star Tupadly, která se v případě vítězství mohla na svého sobotního soupeře dotáhnout na jeden bod. V podzimním souboji Tupadly doma vyhrály 3:2.

Církvice – Tupadly 3:1 (0:0)

Bojovný první poločas příliš šancí nepřinesl. Tu největší si v 16. minutě vypracovali hosté: Šemík v pokutovém území posunul míč úplně volnému O. Plíhalovi, kterému se do střely v poslední chvíli vrhl J. Kalfiřt. Domácí se ke střelám dostali až před přestávkou: Bilinkiewiczův trestný kop z velké dálky i zakončení P. Vocla po průniku z pravé strany kryl gólman Auersvald, který měl více práce s dalším trestným kopem Bilinkiewicze z dvaceti metrů. Ten vytáhl na roh, a tak se oba celky rozešly do přestávky za bezbrankového stavu.

Branky začaly padat po změně stran: V 52. min. R. Plíhal z trestného kopu nastřelil jen domácí zeď, následoval dlouhý pas za obranu, P. Vocl byl u míče dříve než gólman Auersvald, usměrnil ho podél něho do brány a V. Pipek už dobíhal marně – 1:0. Hosté srovnali stav záhy: Císař prošel středem hřiště, ustál faul, vysunul za obranu Šemíka, který chladnokrevně srovnal na 1:1. Vedení si domácí vzali zpátky v 64. min. po dalším rychlém protiútoku po pravé straně, který zakončil Bilinkiewicz – 2:1. Ještě v 67. min. Císař parádním trestným kopem nastřelil jen tyč Forštovy brány, zbytek zápasu už patřil domácím: V 79. min. Dušek našel úplně volného Mar. Vocla, který zakončoval sice nadvakrát, ale z vyložené šance vytěžil jen roh. V 83. min. Dušek poslal křižný pas z trestného kopu z půlky hřiště, Vidlák míč posunul do malého vápna a střídající P. Kicner ho uklidil do sítě – 3:1. Ještě v závěru byl před gólmanem Auersvaldem úplně sám Černý, ale trefil jen tyč!

Církvice potvrdila tři body z Malešova i na domácím hřišti. „To jsme chtěli,“ oddechl si trenér SK Církvice Tomáš Hruška. „Teď máme týden volno, ale na druhé příčce bychom se měli udržet,“ upozornil a k zápasu řekl: „První poločas byl tragický, i z naší strany. Ve druhé půli jsme zlepšili pohyb a konečně jsme získali doma tři body.“ A to si domácí připravili i další vyložené šance. „Povedlo se střídání, tyčka měla skončit v odkryté bráně. Ale dobrý, jsme spokojení,“ uzavřel své hodnocení.

Trenér Tupadel Vladimír Remeš už v průběhu zápasu viděl žlutou kartu a ze hřiště odcházel rozzlobený. „V prvním poločase to byl tragický výkon z obou stran, vůbec nebylo vidět, že hrál druhý se čtvrtým, my máme personální problémy,“ hodnotil střetnutí a dodal: „Fotbal se mi nelíbil, podpořil to svým výkonem i rozhodčí. Na obě strany, nenechával souboje… Škodí fotbalu. Je mi líto lidí, kteří dnes za fotbal zaplatili.“

Branky: 52. P. Vocl, 64. Bilinkiewicz, 83. P. Kicner – 58. Šemík. Rozhodčí: T. Volenec – V. Müller, Mucha. ŽK: Dušek, Mich. Vocl, J. Kalfiřt – V. Pipek, Císař, Šemík, Remeš. Diváků: 100. Církvice: Foršt – Uhlíř, Dušek, J. Kalfiřt, Němec (73. Švajcr) – Vidlák, Bilinkiewicz (86. Nývlt), Rajdl (46. Frank), P. Vocl, Mich. Vocl (67. Černý) – Mar. Vocl (80. P. Kicner). Trenér Tomáš Hruška. Tupadly: Auersvald – V. Pipek, R. Plíhal, P. Stieber, Zahradník – O. Plíhal, Císař, F. Koudelka (46. Čermák), M. Stieber, Vančura (80. D. Krajíček) – Šemík (73. Čertek). Trenér Vladimír Remeš.

1 Suchdol 14 13 0 0 0 35:8 40
2 Církvice 16 11 0 0 4 34:20 34
3 Chotusice 14 8 0 0 3 43:18 27
4 Tupadly 16 9 0 0 7 29:25 27
5 Zruč n. S. 16 8 0 0 5 24:23 27
6 Malešov 15 8 0 0 5 33:23 26
7 Kutná Hora B 15 7 0 0 8 39:30 21
8 Sedlec 15 6 0 0 7 27:22 20