Test pevnosti koalice v Kutné Hoře: Opozice navrhla odvolání místostarostky

11. březen 2016, 13:51

Kutná Hora - Ani ne po dvou letech od komunálních voleb není v Kutné Hoře rozhodně všechno zalité sluncem. Koalice ve složení Kutnohorská změna, ANO a ČSSD sice zatím prosadila všechny zásadní věci a dosud víceméně úspěšně čelila kritice a osobním výpadům zastupitelů zejména z řad Šance pro Kutnou Horu, ovšem například hlasování o rozpočtu, či poslední přestřelky členů rady veřejně v médiích dávají tušit spory uvnitř vedení města.

Jak hluboké rozpory v současné kutnohorské koalici jsou ukáže jednání zastupitelů 22. března 2016. Do programu řádného zastupitelstva je totiž mezi prvními body zařazen návrh na odvolání Zuzany Moravčíkové (ČSSD) z funkce místostarostky. "Předkladatelem materiálu je deset opozičních zastupitelů - z Šance pro Kutnou Horou, KDU-ČSL a Alternativy. Je to náš společný materiál," zdůraznil Karel Koubský ml. (Šance pro K. Horu).

"Pro návrh na odvolání místostarostky máme závažné důvody," naznačil Karel Koubský ml. "Svým jednáním ohrozila akci kolem nákupu kulturního domu Lorec. Všem zastupitelům totiž napsala, že pan Holík už nechce jednat, že je konec a že se s tím už nedá nic dělat. Skutečnost byla ale jiná," vysvětlil Koubský a pokračoval: "Druhá věc je, že město Hořovice dostane krajskou dotaci na výstavbu sportovní haly, Kutná Hora ne, ač je Zuzana Moravčíková náměstkyně hejtmana. Další problém je její souběh funkcí, protože jako náměstkyně hejtmana nemůže plně vykonávat funkci místostarostky v Kutné Hoře. Těch věcí je ale více."

René Svoboda
Komentáře
AVE_CZ
Reklama
Test pevnosti koalice v Kutné Hoře: Opozice navrhla odvolání místostarostky

Test pevnosti koalice v Kutné Hoře: Opozice navrhla odvolání místostarostky

11. březen 2016

Kutná Hora - Ani ne po dvou letech od komunálních voleb není v Kutné Hoře rozhodně všechno zalité sluncem. Koalice ve složení Kutnohorská změna, ANO a ČSSD sice zatím prosadila všechny zásadní věci a dosud víceméně úspěšně čelila kritice a osobním výpadům zastupitelů zejména z řad Šance pro Kutnou Horu, ovšem například hlasování o rozpočtu, či poslední přestřelky členů rady veřejně v médiích dávají tušit spory uvnitř vedení města.

Jak hluboké rozpory v současné kutnohorské koalici jsou ukáže jednání zastupitelů 22. března 2016. Do programu řádného zastupitelstva je totiž mezi prvními body zařazen návrh na odvolání Zuzany Moravčíkové (ČSSD) z funkce místostarostky. "Předkladatelem materiálu je deset opozičních zastupitelů - z Šance pro Kutnou Horou, KDU-ČSL a Alternativy. Je to náš společný materiál," zdůraznil Karel Koubský ml. (Šance pro K. Horu).

"Pro návrh na odvolání místostarostky máme závažné důvody," naznačil Karel Koubský ml. "Svým jednáním ohrozila akci kolem nákupu kulturního domu Lorec. Všem zastupitelům totiž napsala, že pan Holík už nechce jednat, že je konec a že se s tím už nedá nic dělat. Skutečnost byla ale jiná," vysvětlil Koubský a pokračoval: "Druhá věc je, že město Hořovice dostane krajskou dotaci na výstavbu sportovní haly, Kutná Hora ne, ač je Zuzana Moravčíková náměstkyně hejtmana. Další problém je její souběh funkcí, protože jako náměstkyně hejtmana nemůže plně vykonávat funkci místostarostky v Kutné Hoře. Těch věcí je ale více."

René Svoboda