Basketbalisté Kolínsko-kutnohorského BK přivezli z palubovek soupeřů všechny body!

9. únor 2022, 07:47

Kolín/Kutná Hora - Basketbalisté Kolínsko-kutnohorského BK sehráli o víkendu dvě utkání druhé ligy venky: Nejprve bojovali o body v Mladé Boleslavi a v neděli potom v Liberci.

Na palubovkách soupeřů basketbalisté Kolínsko-Kutnohorského BK byli stoprocentní. V sobotu si připsali povinnou výhru proti poslední Mladé Boleslavi a v neděli se jim podařilo porazit lídra soutěže BA LYNX Liberec a uštědřit jim první porážku v sezoně!

TJ AŠ Mladá Boleslav :  Kolínsko – Kutnohorský BK 73:90 (17:23, 35:56, 51:75)
V sobotu dorazili hráči BK v téměř plné sestavě do Mladé Boleslavi s cílem co nejdříve zápas rozhodnout. Již do poločasu si vybudovali více než 20ti bodový náskok a do rotace se dostali všichni hráči z lavičky včetně veterána Aufrechta. V druhém poločase narostl rozdíl ve skóre na více než 30 bodů, ale hosté ke konci zápasu polevili v koncentraci a dovolili tak domácím ztrátu snížit na konečných 17 bodů.

Body BK: Němeček 21 (5), Merta 19 (2), Novák 12, Nečas 11, Grmolenský 8(1), Vacek 7, Prušinovský 5 (1), Kosík 4, Somberk 3 (1), Aufrecht, Koláčný. Body Boleslav: Dvořák 27 (2), Coufal 15, Pacovský 12, Susser 8. TH: 16/8 – 18/11. Fauly: 11 - 18. Trojky: 3-11.

BA LYNX Liberec : Kolínsko Kutnohorský BK 58:70 (5:20, 26:42, 45:55)
V neděli čekal na hosty dosud neporažený lídr soutěže BA LYNX Liberec. Hosté se chtěli odrazit do začátku utkání od pevné obrany což se jim více než podařilo. Po pěti odehraných minutách vedli 15:0! Na konci první čtvrtiny svítilo na tabuli skóre 5:20, ale všem bylo jasné, že nic není rozhodnuto. Ve zbytku zápasu se bojovalo o každý míč a do poslední čtvrtiny šli hosté s náskokem 10ti bodů. Domácím se na začátku poslední části podařilo několik akcí a snížili na rozdíl pouhých tří bodů. Hosté však ukázali pevnou vůli zápas vyhrát a za posledních 5 minut již nedovolili domácím skórovat a naopak přidali tři přesné pokusy za tři body a mohli tak slavit cenné vítězství!

Body BK: Novák 23 (4), Němeček 19 (3), Somberk 10 (2) , Vacek 9 (1),Nečas 4,Koláčný 3 (1), Merta 2, Prušinovský, Aufrecht, Grmolenský Body Liberec: Bím 16, Kořínek 12 (1), Stibor 10 (2), Příhonský 8. TH: 10/8 – 9/7. Fauly: 18 - 11. Trojky : 6 – 11.

V dalších utkáních se hráči Kolínsko Kutnohorského BK představí na domácí palubovce v hale ve Voršilkách v Kutné Hoře.
19. 2. 2022 Kolínsko – Kutnohorský BK : BVK Holice
20. 2. 2022 Kolínsko – Kutnohorský BK : BK NAPOS Vysoká n. L.