Basketbalisté Kutné Hory v poháru skončili, o víkendu je čeká ligová premiéra

25. září 2016, 10:06

Kutná Hora - Nováček druhé basketbalové ligy nastoupil v pátek večer k zápasu druhého kola poháru, ve kterém v hale Bios u kláštera sv. Voršil přivítal soupeře BK Přelouč. S předním druholigovým týmem Kutnohorští tři čtvrtiny drželi krok, ovšem v poslední části zápasu hosté rozhodli o své výhře 72:98 (43:41).

Kutná Hora - Přelouč 72:98 (25:25 43:41 65:61)

Ve druhém kole Českého poháru se utkal Sokol Kutná Hora s vítězem loňského ročníku druhé ligy BK Přelouč. Na soupeři byla znát dlouhodobá zkušenost z ligového prostředí, přesto Sokol v poločase vedl a po třetí čtvrtině ztrácel pouze 4 body. Bohužel v poslední čtvrtině se již naplno projevila zkušenost družstva z Přelouče. A když Sokolům odešla střelba, bylo o vítězi rozhodnuto. V zápase se vystřídali všichni hráči družstva. Z různých důvodů chyběli Haviar, Růžička, Říhovský a Levý, poprvé nastoupil za Kutnou Horu Jakub Němeček. Přes porážku v poháru to byla pro Sokol výborná příprava pro ligové zápasy.

"Kdyby se hrálo tři čtvrtiny zápasu, bylo by to vynikající," narážel na velmi vyrovnaný souboj v prvních třech čtvrtinách trenér Kutné Hory Petr Kratochvíl. "V poslední čtvrtině jsme odešli trochu fyzicky, také jsme přestali hrát to, co jsme hráli minimálně první polovinu utkání," naznačil a pokračoval: "Začala nás také trápit přesnost střelby, což byl trochu důsledek i naší fyzičky. Přelouč patří k předním týmům druhé ligy, určitě to není slabý soupeř. Kluci z Přelouče vědí, co hrají, jsou zkušení a tým mají složený ideálně. Pro nás budou přece jen důležitější mistrovská utkání."

První čtyři utkání Kutná Hora sehraje na palubovkách soupeřů: V Jindřichově Hradci (1. října), v Písku (2. října), Brandýsu n. L. (15. října) a v Mladé Boleslavi (16. října). První domácí utkání sehraje v sobotu 29. října proti Vysoké nad Labem, v neděli 30. října pak proti Trutnovu. "Těžké zápasy jsou pro nás venku. Proto bychom z nich měli vycházet a poučit se. Každá porážka zamrzí, ale prohrávat doma je horší. Také se seznámíme s vyšší soutěží, přece je to zase něco jiného," uzavřel Petr Kratochvíl.

Kutná Hora v pátečním duelu představila i novou posilu: Jakuba Němečka. Ten je odchovancem kolínského basketbalu, byl dokonce i členem kolínského A týmu v Mattoni NBL 2013 - 2014. Má bohaté soutěže z první ligy (Nymburk, Pardubice), poslední dvě sezony strávil v první lize v týmu Kondoři Liberec.

Body Kutné Hory: Kocourek 21, Málek 14, Němeček 11(2), Prušinovský 8(1), Vokál 7, Gottfried 7(1), Aufrecht a Kratochvíl D. po 2. Body Přelouče: Konvalina 26, Bulušek 20(5), Pacák 19, Zikmunda 13(1). Trojky: 4/7, TH: 14/8 - 23/17, fauly: 19/19.

Další program:
1. a 2. října bude Sokol Kutná Hora hostem v prvních utkáních nového ročníku druhé ligy Jindřichova Hradce a Písku.