Basketbalisté Sokola Kutná Hora v domácí premiéře uspěli, dvakrát vyhráli!

31. říjen 2016, 08:05

Kutná Hora - Basketbalisté Sokola Kutná Hora po čtyřech zápasech venku, ze kterých přivezlli jedno vítězství, se o víkendu představili poprvé na domácí palubovce, kde ve druholigových zápasech přivítali v sobotu BK Vysoká nad Labem a v neděli BK Loko Trutnov.

V obou případech Kutnohorští uspěli: V sobotu porazili Vysokou nad Labem 84:76 a v neděli si poradili s Trutnovem 85:69. "Počítal jsme s tím, že v prvních čtyřech utkání venku ve druhé lize se budeme seznamovat s vyšší soutěží, povedlo se nám vyhrát i v Brandýse," připomněl trenér Kutné Hory Petr Kratochvíl, podle kterého Vysoká n. L. i Trutnov přijely do Kutné Hory vyhrát. "Zápasy jsme ale zvládli skvěle," zdůraznil a upřesnil: "Zvládli jsme je určitou taktikou, bojovností a tím, že se nám podařilo eliminovat výraznější typy hráčů, především střelce."

Kutnohorští sokolové budou v dalších zápasech druhé ligy hrát doma až do Vánoc! "Na druhou stranu potom bude následovat další blok zápasů na hřištích soupeřů," poznamenal kouč. "Dvě domácí vítězství jsou důležitá, vykročili jsme dobře. Jak to bude dál, se uvidí. Další těžcí soupeři přijdou," vrátil se k víkendovým duelům.

Kutnou Horu posílil Bence Buzsaki. Devatenáctiletý hráč naposledy působil první lize za tým GBA a současně je reprezentantem Maďarska do 19 let. "Z Basketbalové akademie k nám přišel, aby získal větší herní praxi. Ukazuje se v dobré světle, na soudy je ale brzy - přišel v pátek, v sobotu a v neděli hrál domácí zápasy. Potřebuje také čas," upozornil Petr Kratochvíl.

Kutná Hora - Vysoká n. L. 84:76 (27:20, 47:41, 66:63)

V prvním utkání 2. ligy na domácí palubovce si hráči Sokola udržovali vedení od začátku až do 6. minuty poslední čtvrtiny. Výborně střílel Němeček a k němu se přidal Haviar. Růžička s Vokálem dokonale ubránili nejnebezpečnějšího hráče soupeře Synáčka - bývalého prvoligového hráče a skvělého střelce. Poprvé nastoupil také Bence Buzsaki - nový hráč z Maďarska. V poslední čtvrtině se soupeř dostal krátce do vedení 74:70. Kutnohorští však udrželi nervy na uzdě a vcelku disciplinovanou hrou dokázali otočit skóre zpět, ve svůj prospěch. Vedení už Sokolové nepustili z rukou a zaslouženě zvítězili. Poděkování zaslouží i Vašek Gottfried a David Kratochvíl, kteří se obětovali a v celém utkání měřili čas a 24 vteřin, protože jinak za stolkem časoměřičů neměl kdo sedět a zápas by se ani nemohl odehrát.

Body K. Hory: Němeček 20 (1), Kocourek 16, Haviar 14/4, Málek 11, Vokál 8, Buzsaki 7 (1), Říhovský 4, Růžička 2, Prušinovský 2. Body Vysoké n. L.: Ruprecht 13 (1), Vrťátko 12/2, Vejražka 10/1, Synáček 8 (1), Krista 8 (2), Faltýnek 8. Trojky: 6/8. TH: 18/10 - 14/9. Fauly: 20/16.

Kutná Hora - Trutnov 85:69 (24:20, 52:39, 73:56)

Nedělní utkání bylo výsledkově podobné sobotnímu. Rozhodla druhá a čtvrtá čtvrtina, tyto kvarty vyhrál Sokol 24:14 resp. 23:15. Hosté se snažili střelbou za střední vzdálenosti kontrovat útokům hráčů Sokola. Kutnohorští vedli téměř po celé utkání a postupně navyšovali své vedení. Přesto zápas nebyl zdaleka jednoduchý a soupeř z Trutnova neustále trestal jakoukoliv chybičku v obraně. V závěru si však již vítězství Kutnohorští hráči s přehledem pohlídali.

Body K. Hory: Kocourek 22, Haviar 19 (5), Němeček 16 (4), Vokál 10, Říhovský 7, Buzsaki 5, Málek 4, Prušinovský 2. Body Trutnova: Peterka 16 (3), Živný 16 (2), Jiříček Petr 11 (1), Houser 7 (1), Palšil 6, Vaněk 5 (1), Jiříček Pavel 4. Trojky: 9/9. TH: 17/10 - 13/8. Fauly: 12/14.