Bojovnost Sokola Kutná Hora v dohrávce byla odměněna všemi body

5. prosinec 2016, 14:41

Kutná Hora - O víkendu vybojovali kutnohorští basketbalisté dohrávané utkání na domácí palubovce. Výhra nad aktuálním lídrem tabulky 2. ligy BK Přelouč je cenným skalpem v soutěži. Sokol dokázal v sestavě Kocourek, Vokál, Málek, Němeček, Prušinovský, Haviar a Kratochvíl, tedy v sedmi hráčích doslova vybojovat důležitou výhru.

Kutná Hora - Přelouč 79:71 (26:19, 47:43, 66:56)

Kutnohorští nastoupili s jasným záměrem - bránit zónově a v útoku využívat celý časový prostor určený pro útok, s přihrávkou na pivota. V první čtvrtině byl výkon domácích velice koncentrovaný a Sokol ji vyhrál 26:19. Ve druhé čtvrtce soupeř přidal, ale přesto domácí vyhráli poločas o čtyři body. Drama začalo v páté minutě této čtvrtiny, kdy soupeř vyrovnal a dokonce se o minutu později ujal vedení 35:39. Zde se lámalo celé utkání. Naštěstí potom zavelel ke zteči dvěma koši Vokál a následně proměnil dvě trojky Haviar. Kutnohorští od těchto okamžiků již vedení z ruky nepustili.

Ve druhém poločase se skóre udržovalo o 10 -16 bodů pro Sokol Kutná Hora. V závěru se soupeř pokusil rychlou střelbou zlomit vývoj utkání ve svůj prospěch, ale Sokol velikou bojovností a dodržováním taktiky dovedl zápas k vytouženému vítězství. Pochvalu zaslouží všichni hráči za nezměrnou bojovnost a soustředěnost  především v krizových chvílích.

Body K. Hory: Haviar 24/4, Kocourek 22,  Němeček 13/3, Vokál 12, Málek 6, Prušinovský 2. Body Přelouče: Konvalina 21, Pacák 15/1, Zikmunda 12, Blažek 11/1, Bulušek 6/2, Richtr 6. Trojky: 7/4. TH: 11/8 - 7/5. Fauly: 13/12.