Dramatický zápas se Slaným přinesl Kutné Hoře vítězství o jeden bod!

6. říjen 2013, 21:31
(aktualizováno: 6. říjen 2013, 21:31)

Kutná Hora - Basketbalisté Sokola Kutná Hora zahájili nový ročník krajského přeboru dvěma zápasy před domácím publikem. V sobotu hostili Králův Dvůr a v neděli Slaný.

Kutná Hora - Králův Dvůr 64:78 (20:20, 38:34, 52:53)

O osudu sobotního utkání rozhodla poslední čtvrtina. "Ta byla z naší strany až trapná, vůbec nám nešla kombinace," přiznal Michal Vavák z kutnohorského týmu. Téměř po roce se v domácím dresu objevil Ondřej Říhovský, ale ani jeho dvacet bodu nepomohlo. Když se navíc v 7. minutě poslední části vyfauloval Kocourek, bylo rozhodnuto.
Body K. Hory: Říhovský 20, Prušinovský 14, Málek 13, Kocourek 11, Vavák 6. Fauly 13:15, trojky 2:4, šestky 7/4 - 17/10.

Kutná Hora - Slaný 69:68 (14:11, 30:34, 46:45)

Kutnohorští v neděli sehráli zcela odlišný zápas. Na lavičku usedl trenér Petr Kratochvíl, který týmu v sobotu chyběl, po několika letech si dres oblékl Vašek Gottfried a ve hře to bylo znát. "Drama v poslední čtvrtině vyznělo lépe pro nás, po dlouhé době jsme porazili zkušený tým ze Slaného," uzavřel Michal Vavák.
Body K. Hory: Kocourek 19, Málek 13, Gottfried 13, Říhovský 11, Prušinovský 6, Vavák 5, M. Levý 2. Fauly 19:19, trojky 4:8, šestky 17/9 - 9/4.