Kolín na domácí palubovce rozdrtil Svitavy 84:58

17. prosinec 2015, 09:17

Kolín - Kdo ve středu zavítal do haly Spojů, ten si pošmákl. Basketbalisté Kolína totiž v dalším kole Kooperativa NBL ve středu 16. prosince doslova rozdrtili Svitavy (84:58).

Pro Kolín to byl poslední domácí zápas v letošním roce a proto ho chtěl důstojně odehrát. A odehrál.

„Už třetí zápas po sobě jsme dostali méně než 60 bodů. Měli jsme hodně doskoků a asistencí. To je ukázka, jak hrajeme po odchodu a příchodu některých hráčů kolektivně. Hráči zaslouží pochvalu, protože v pondělí jsme hráli velmi náročný zápas v Pardubicích, kde jsme nechali spoustu psychických a mentálních sil, ale kluci to dneska zvládli na jedničku. To byl přesně výkon, jakým se chceme prezentovat,“ potěšilo trenéra Predraga Benáčka.

„Zápas se mi hodnotí těžko. Nemůžu říct, že bychom nebojovali, snažili jsme se, ale byli jsme málo aktivní v hraní na koš. Hráli jsme to trochu jako házenou. Nikdo nebyl schopen to vzít na sebe. Takže Kolín nás potrestal, byl úspěšnější procentuálně ve střelbě. K pochválení není skoro nic, mohu jen poblahopřát domácím, protože podali velmi dobrý výkon“ konstatoval trenér Svitav Stanislav Petr.

Hráči Kolína měli v nohách pondělní úspěšně vystoupení v Pardubicích. A tato výhra jim dodala hodně sebevědomí. Od začátku hráli koncentrovaně. Brzy se dostali do vedení 6:0 a soupeři tři minuty nedovolili skórovat. V sedmé minutě to bylo o deset bodů (18:8). Svitavy se nevzdaly. Na konci první čtvrtiny byl stav 18:15.

Druhá čtvrtina téměř kopírovala tu první. Domácí borci měli přesnou ruku, zatímco ti hostující se opět trápili. Koš nedali dlouhé čtyři minuty. V osmnácté minutě vedl Kolín o sedmnáct bodů (38:21).

Ani přestávka kolínské hráče nezastavila. Nadále předváděli velmi pěkné kombinační akce. Diváci se bavili a konto soupeře narůstalo. Narostlo až do obřích rozměrů 26 bodů.

Na palubovce se postupně prostřídalo všech deset hráčů. A každý z nich trefil minimálně jeden koš. Až na jednoho. Štefan Ličartovský sice zůstal na nule, ale zaznamenal devět asistencí a byl vyhlášený nejlepším hráčem utkání.

„Náš cíl před zápasem bylo dostat méně než 60 bodů, což jsme splnili. Hráli jsme týmově, o čemž svědčí 27 asistencí, co jsme měli. O naší výhře rozhodla velmi dobrá obrana,“ podotkl kolínský pivot Pavel Harčár.

„Těžko to hodnotit po takové prohře. Dnes jsme nepodali optimální výkon. Naše hra byla taková statická. V útoku jsme udělali některá špatná rozhodnutí. Čekali jsme, kdo co udělá. není tam nikdo, kdo by to vzal na sebe. A hrál do koše. Poslední dobou spoléháme na někoho dalšího, kdo to udělá za nás. Takhle to prostě nejde hrát,“ poznamenal hráč Svitav Lukáš Šindelář.

Kolín zaznamenal třetí výhru v řadě, čímž si pojistil sedmé místo v tabulce. Do konce roku ho čekají ještě dva duely. Oba venku. V sobotu v Prostějově a v úterý 29. prosince v Brně. Zůstane neporazitelný

TISKOVÉ KONFERENCE PO UTKÁNÍ

Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín): Děkuji za gratulaci. My jsme dnes vyhráli znovu. Nechali jsme soupeře, aby nám dal jen 54 bodů už potřetí po sobě. Je to způsobeno i příchodem novým hráčů a odchodem jiných. Kluci to dnes zvládli na nejlepší známku a je to dobře. Už třetí zápas jsme dostali méně než 60 bodů a měli jsme hodně doskoků a asistencí. To je ukázka jak hrajeme po příchodu nových hráčů.

Stanislav Petr (trenér BOHEMILK Tuři Svitavy): Mě se samozřejmě hodnotí těžko, Predrag to dobře zná z loňské sezony. K pochválení není skoro nic, mohu jen poblahopřát domácím. Jsme málo aktivní v hraní na koš, hrajeme to trochu jako házenou. Nikdo není schopen to vzít na sebe. Takže Kolín nás potrestal, byl úspěšnější procentuálně ve střelbě.

Pavel Harčár (hráč BC GEOSAN Kolín): Náš cíl před zápasem bylo dostat méně než 60 bodů. A to se povedlo, protože jsme dostali jen přes 50.

Lukáš Šindelář (hráč BOHEMILK Tuři Svitavy): – Těžko to hodnotit po takové prohře. Dnes jsme nepodali dobrý výkon. Ta hra je taková statická, čekáme kdo co udělá. Poslední dobou spoléháme na někoho dalšího, kdo to udělá za nás.

Body Kolína: McEachin Christopher Edward 23, Faifr Samuel 13, Aušprunk Karel 10, Bakić Bojan 9, Skinner Lee Edward 9, Machač David 8, Hunt Jimmie 6, Harčár Pavel 3, Vocetka Michal 3, Ličartovský Štefan 0

Body Svitav: Jones Jahmal 15, Doaks Nicchaeus 12, Teplý Tomáš 10, Barker Kenneth 9, Špaček Jan 7, Andres Petr 3, Jaroš Milan 2, Bašta Martin 0, Jurka Radek 0, Vaňák Martin 0

STŘELBA 3B.: 26/9:20/4