Kolín na Opavu v utkání o bronz nestačil

14. únor 2016, 14:51

Kolín/Pardubice - Měli za sebou emotivní utkání s Pardubicemi, na které chtěli co nejrychleji zapomenout a získat medaili. To se jim však nepodařilo. Basketbalisté Kolína v souboji o třetí místo podlehli Opavě 75:91 a v letošním ročníku Českého poháru skončili na čtvrtém místě. Přesto na Final 4 zanechali výborný dojem.

Opava odehrála skvělý zápas. Hrála chytře, trestala každou naši chybu v obraně i útoku,“ uznal trenér Kolína Predrag Benáček.

Myslel jsem si, že to odehrajeme mnohem líp. Bojovali jsme dvacet pět minut, pak jsme ale přestávali dávat koše a už se nedokázali zvednout. Udělali jsme spoustu chyb v obraně. Musím říct, že v závěru byl náš výkon odevzdaný. Mrzí mě to, ale nedivím se po včerejším zápase, který byl hodně emotivní,“ dodal Predrag Benáček.

Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním jsme byli nemastní, neslaní. V kabině jsme si řekli, že jsme do Pardubic nepřijeli dvakrát prohrát. Ve druhém poločase jsme měli větší touhu. Kdo byl na hřišti, ždímal se a bojoval. Kluci hráli dobře v obraně. Jsem rád, že jsme vyhráli a že jsme zaznamenali v sezoně takový mezi úspěch,“ řekl po zápase trenér Opavy Petr Czudek. „Kolín měl kratší odpočinek. Včera odehrál nešťastný zápas a možná vzadu v hlavě to hráči měli,“ zamyslel se Petr Czudek.

Osmnáct hodin. Po tak krátké době nastupovali hráči Kolína proti Opavě. Zpočátku na nich únava nebyla vůbec znát. Soustředěným výkonem se dostali ve druhé čtvrtině až do jedenáctibodového vedení. První poločas ještě vyhráli o pět bodů (44:39).

Opava začala úspěšnými trojkami, navíc nás zlobil obranný doskok. Pak jsme hráli agresivněji v obraně a dostali se do vedení,“ řekl v přestávkovém programu kolínský křídelník Michal Vocetka.

Byli jsme málo koncentrovaní a měli jsme zbytečné ztráty. Byli jsme ve zbytečném stresu. Ale je to hratelný. Musíme hrát víc srdcem, víc se soustředit, hlavně v obraně, protože jsme za poločas dostali 44 bodů, což je hodně,“ připojil se opavský Filip Zbránek.

Po změně stran šel výkon Kolína postupně dolů. Ve třetí čtvrtině se oba týmy o vedení ještě přetahovaly. Na začátku té čtvrté ale Opava odskočila na desetibodový rozdíl, který do konce zápasu ještě navýšila. Opřít se mohla zejména o kapitána Šiřinu a obrovitého Kramného. Navíc vládla na doskoku.

Opavě se dařilo na útočném doskoku. Ale to byla naše chyba. Dávali jsme ji možnost zakončit z druhého nebo třetího pokusu. To zabije každý tým,“ podotkl Predrag Benáček.

Určitě je to pro nás zklamání. Včera jsme prožili hrozný večer. Počítali jsme, že vyhrajeme. Bohužel se to nepodařilo. Dneska jsme to chtěli napravit, bohužel se nám to nepodařilo,“ hlesl kolínský pivot Karel Aušprunk. „Ve druhém poločase jsme odešli na doskoku a moc jsme nebojovali. Naopak jim tam spadlo skoro všechno,“ dodal.

Chtěli jsme napravit dojem ze včerejška. První poločas byl z naší strany ale rozpačitý. O přestávce jsme si řekli nějaké věci a nakonec to otočili. Velký dík patří také našim fanouškům,“ řekl jeden z adeptů na muže zápas Radim Kramný.

Body Kolína:Glover Showron 18, McEachin Christopher Edward 17, Bakić Bojan 12, Horák Ladislav 7, Vocetka Michal 6, Ličartovský Štefan 5, Skinner Lee Edward 5, Machač David 3, Aušprunk Karel 1, Hunt Jimmie 1, Bálek David 0, Harčár Pavel 0

Body Opavy: Šiřina Jakub 19, Kramný Radim 16, Blažek Jakub 13, Cvek Viktor 9, Zbránek Filip 9, Jurečka Luděk 8, Klečka Radim 8, Lyčka Jan 7, Vlček Kryštof 2, Dragoun Rostislav 0

STŘELBA 3B.: 17/6:32/13