Kolín na své palubovce přivítá Opavu

31. březen 2017, 09:29

Kolín - Pátí nebo šestí? Děčín nebo USK? To jsou dva otazníky pro Kolín, které se rozluští v posledních dvou kolech nadstavbové části Kooperativa NBL. V tom předposledním přivítají Medvědi v hale Spojů Opavu, tedy jediného soupeře, kterého ještě mohou v tabulce přeskočit. Zápas začíná v 17.45 hodin.

Aby se Kolín přes Slezany v konečné tabulce přehoupl, musely by být splněny tři podmínky. V aktuálním vzájemné střetnutí by Geosan potřeboval vyhrát minimálně o 26 bodů. Pak by měl lepší bilanci ze vzájemných zápasů. Druhou podmínkou je následná výhra Kolína v Děčíně a třetím předpokladem porážka Opavy na vlastní palubovce v posledním kole proti Pardubicím.

Jasno ještě není ani o tom, kdo skončí třetí. Tenhle stupínek zatím drží Děčín, ale pokud v sobotu padne na palubovce USK, bude právě Sovami předskočen. Rozhodovalo by až poslední kolo, v němž USK velmi pravděpodobně neuspěje v Nymburce a Válečníci by se v případě domácí výhry nad Kolínem na třetí figuru vrátili. Je zřejmé, že situace ze prvním Nymburkem a druhými Pardubicemi je velmi zamotaná, takže se příliš nedá věštit, zda Medvědi v následném čtvrtfinále play-off narazí na Děčín nebo na USK Praha.

Opava v minulém kole na své palubovce podle očekávání nestačila na Nymburk, když sice ovládla úvodní periodu, ale v té druhé neudržela pevnou obranu a mistr zápas otočil. Nymburk si ke zvratu pomohl pěti trojkami v řadě. Hosté měli při výhře 103:82 hned pět čtrnácti a více bodových střelců.

Medvědi ve středu doma porazili USK Praha 87:82 a radovali se ze druhé výhry v řadě. Utkání byl vyrovnané až do koncovky, v níž Kolín získal dvě minuty před koncem sedmibodový náskok a dokázal ho kontrolovat. Domácí měli v utkání jen tři ztráty, což je v téhle statistice famozní bilance. Pro srovnání: Sovy jich měly šestnáct. Nejlepšími střelci vítězů byli Američané, Skinner se dvaadvaceti a Kerr s dvaceti body. U hostů se vzedmul dokonce k 27 bodům jindy méně nápadný rozehrávač Lukáš Feštr.

NÁZORY PŘED UTKÁNÍM
Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín) : „Ze druhé výhry v řadě jsem měl radost. Čeká nás Opava a já věřím, že tu řadu výher budeme prodlužovat. Čeká nás silný soupeř, který nás minule vysoko porazil. Víme, že by nám vysoká výhra dala naději na pátou příčku, ale k tomu se neupínáme, hlavně chceme zvítězit a zlepšovat formu týmu před play-off. Potřebujeme, aby se nám vrátili Číž s Bakičem a pak budeme opravdu konkurence schopní.“

ABSENCE HRÁČŮ BC GEOSAN KOLÍN:
Štefan Ličartovský – Výron kotníku. Délka absence asi 2 týdny.
Adam Číž – Svalové zranění. Délka absence asi týden.

ZAJÍMAVOSTI UTKÁNÍ

DIVÁCKÁ SOUTĚŽ O PIZZY A TABLET
Na domácích zápasech Kooperativa NBL bude opět probíhat divácká soutěž: Pořadatelé vhodí mezi diváky 3 míčky. Dva držitelé míčků vyhrají PIZZU, majitel zvlášť označeného míčku bude hrát o tablet, který získá, když za 45 sekund vstřelí 2 koše z půlkruhu, 2 trestné hody a 1 koš z tříbodové vzdálenosti.

LEGO SOUTĚŽ PRO DĚTI
Pro děti máme připravenou tradiční LEGO SOUTĚŽ: O přestávce mezi 1. a 2. čtvrtinou budou vylosovány 3 děti. V poločase dvě dostanou malou stavebnici LEGO a jeden výherce získá hlavní cenu – velkou stavebnici LEGO. Soutěžní kupóny budou vydávány u vstupu do haly.