O víkendu poloviční úspěch

25. leden 2010, 12:07

Kutná Hora - Basketbalisté Sokola Kutná Hora se o uplynulém víkendu představili na palubovkách soupeřů, v sobotu brzy ráno v Pečkách, v neděli pak v Českém Brodě. Na obě dvě utkání krajského přeboru byli Sokolové oslabeni o nemocného Kocourka a kapitána Aufrechta, v neděli ještě o Pokorného, což se projevilo zejména v nedělním utkání.

Pečky A - Kutná Hora 53:81 (17:38)

Kutnohorský Sokol zajížděl v sobotu do Parkhaly v Pečkách, kde byl úvodní rozskok naplánován na osmou hodinu ranní. Málek a spol. se probouzel do 3.minuty úvodní čvrtiny, kdy Prušinovský dostal Kutnou Horu do vedení 6:5 dvěmi slepenými trojkami. Od této doby měli Kutnohorští otěže zápasu pevně ve svých rukou a nenechali domácí na pochybách, kdo si z Peček odveze vítězství. V 19. minutě zápasu narostl náskok poprvé na dvouciferný rozdíl a takový zůstal až do konce zápasu. Na domácí platila zónová obrana a úspěšné proměňování trestných hodů.

Body K. Hory: Říhovský 24, Málek 21, Prušinovský 14, Vavák 10, Pokorný 8, Loužil 4 Body Peček: Katrnožka 12, Bahník 8, Teplý 8... Fauly: 20 - 14. Trojky: 3 - 5. TH: 9/4 - 20/14. Rozhodčí: Matějček a Nesvadba. K. Hora: Málek, Vavák, Prušinovský, Loužil, Pokorný, Říhovský, Levý. Trenér Aleš Dorazil. Čtvrtiny: 10:21, 7:17, 13:22, 23:21.

Český Brod - Kutná Hora 81:66 (39:25)

Rozhodující pro vývoj zápasu se stala první čvrtina zápasu: Hosté nezachytili raketový nástup soupeře, který hlavně třemi trojkami Kotýnka a téměř stoprocentní střelbou pivota Bolomského odskočil na dvacetibodový rozdíl. Ten Kutnohorští do konce zápasu už jen stahovali. Zlepšenou obranou a v útoku úspěšnými střelami Říhovského a Prušinovského svítilo v poločase na ukazateli skóre 39:25. Dva rychlé tříbodové koše domácích na začátku třetího dějství hosty na kolena nesrazily, po bojovném výkonu všech hráčů stáhli Sokolové náskok soupeře na hratelných deset bodů. Na konci třetí čvrtiny se ale projevila důležitost a role v týmu rozehrávače Málka: Po jeho vyfaulování ztratila hra hostů myšlenku a v závěru už jen Sokol korigoval na konečných 81:66.

Body K. Hory: Říhovský 24, Prušinovský 16, Vavák 12, Levý 7, Málek 6, Loužil 1. Body Č. Brodu: Bolomský 26, Šťastný 16, Kotýnek 14... Fauly: 19 - 15. Trojky: 5 - 3. TH: 16/10 - 18/14. Rozhodčí: Bukovský a Strnad. K. Hora: Málek, Vavák, Prušinovský, Loužil, Říhovský, Levý. Čtvrtiny: 27:6, 12:19, 16:20, 26:21.