Vítězné tažení Kolína ukončil tým Svitav

13. listopad 2016, 09:29

Kolín - V sobotu 12. listopadu v dalším kole Kooperatiy NBL prohráli basketbalisté BC Geosan Kolín s týmem Dekstone Tuři Svitavy 88:94.

Říká se, že každá série jednou skončí. Ta kolínská skončila v sobotu. Po sedmi výhrách v řadě basketbalisté Kolína nestačili na Svitavy a v 11. kole Kooperativa NBL prohráli 88:94.

Svitavy předvedly výborný výkon. Hrály dobře v útoku a v obraně ještě lépe,“ uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

K výhře nás dovedl entusiasmus, dobrý pohyb na útočné polovině, ať už míče nebo hráče bez míče, a týmový duch. Gratuluji svým hráčům, odvedli kus dobré práce. Vzhledem k tomu, že se v Kolíně moc často nevyhrává, tak je to pro nás velmi cenné vítězství,“ přiznal trenér Svitav Lubomír Růžička.

Kolín se od začátku držel ve vedení. Třikrát ho na krátkou dobu ztratil, pokaždé si ho ale vzal zpět. Nikdy však nevedl o víc jak čtyři body. Svitavy držely nad vodou zejména střely za tři body. Z dálky se trefil Bašta, Teplý a dvakrát Jelínek. První čtvrtině skončila nerozhodně 22:22.

V podobném duchu se pokračovalo i ve druhé části. Akorát s tím rozdílem, že ve vedení byly pro změnu Svitavy. Ale ani ty nedokázaly odskočit na víc jak čtyřbodový rozdíl. Díky další Baštově trojce v závěru vedly v poločase 45:43.

Na začátku třetí části vedení navýšily na rozdíl osmi bodů. Kolín si pomáhal střelbou za tři body. Ličartovský a pak dvakrát Bakič ztrátu pomalu smazali. Za šest minut to bylo 60:61.

Obrat nepřišel. Hosté si opět pomalu budovali náskok. Když se z pod koše prosadil Roseboro, bylo to opět o osm bodů (63:71). Do klaksonu stačili domácí ještě snížit na 65:71.

Začátek čtvrté periody byl ze strany Kolína katastrofální. Střely míjel, zato Svitavy předvedly střelecký koncert. Pět minut před koncem vedly o patnáct bodů.

Zdálo se být rozhodnuto. Kolín se ale ještě zmátořil. Třicet osm vteřin před koncem se dokonce dotáhl na rozdíl tří bodů, minimálně vyrovnat ale již nedokázal. Poslední slovo patřilo Jelínkovi a Baštovi.

Myslím, že to byl nejlepší zápas roku pro tým Svitav. My jsme nedokázali ubránit Bannistra a také jejich trojky. Naše rotace byly pomalé nebo špatné a tím jsme nechávali volné střely. Hlavně Bašta a Jelínek se trefovali. V závěru jsme to trochu zdramatizovali, ale to nestačilo. Bylo to zasloužené vítězství Svitav. Byly mnohem lepší než my. My měli velké množství ztracených balónů u našich hráčů na perimetru – Bakič, Ličartovský a Dixon. Pak se velmi těžko hraje,“ podotkl Predrag Benáček.

Jsme šťastní, že jsme přerušili sérii porážek, která trvala od 8. října. Ta série byla moc dlouhá a bylo to vidět zejména v koncovce utkání, kdy jsme vedli o dvanáct bodů a najednou jsme se lekli dotáhnout zápas do vítězného konce. Musím říci, že potenciál našeho týmu je slušný a musíme mít dobře nastavené hlavy do dalších bojů, abychom pak nedopustili již takový zmatek jako v koncovce tohoto zápasu, kdy jsme vedli o dvanáct a mohli jsme to kontrolovat,“ konstatoval Lubomír Růžička.

Dostali jsme hodně košů z rychlých protiútoků. My jsme na půlce ztratili balón a oni šli sami do koše, a to si myslím, že udělalo rozdíl ve skóre. To byl náš dnešní problém,“ přiznal kapitán Kolína David Machač.

Dnes jsme opravdu rádi za vítězství. Hráli jsme jako tým, míč velmi dobře putoval, získali jsme z toho hodně volných střel. Co se týká obrany, občas jsme dostali velmi laciné koše. Jsme dva týdny pod novým trenérem a myslím, že jsme na dobré cestě k lepším výsledkům,“ řekl po utkání křídelní útočník Svitav Lukáš Šindelář.

Body Kolína: Dixon Chris 19, Bakić Bojan 18, Machač David 15, Skinner Lee Edward 15, Vocetka Michal 8, Ličartovský Štefan 6, Hunt Jimmie 4, Kerr Garret 3, Bálek David 0, Harčár Pavel 0, Malešević Bojan 0, Rovenský Lukáš 0
Body Svitav: Jelínek Jiří 25, Bannister Willie Anthony 18, Bašta Martin 15, Vučica Jere 9, Teplý Tomáš 8, Roseboro Brett Evan 6, Mays Deandre 4, Šindelář Lukáš 4, Mickelson Hunter 2, Špaček Jan 2, Andres Petr 1