Derby s Kolínem vyneslo deset tisíc na nákup sportovních pomůcek pro Maják!

25. říjen 2022, 07:55

Kutná Hora - Na charitativní florbalové divizní derby se v sobotu přišlo podívat do sportovní haly Klimeška 344 diváků. Skvělá návštěva, úžasná atmosféra, na charitu vybráno 10 tisíc korun a vítězství domácího výběru. Vskutku povedený večer!

FBC Kutná Hora x FBC Pitbulls Kolín 7:3 (3:0, 3:1, 1:2)

Branky: 1. Martínek (Tvrdík), 14. Schwarz (Spurný), 19. Listík (Pešl), 26. Beil (Martínek), 28. Martínek (Beil), 33. Petrásek (Jedlička), 51. Listík (Hampl) - 32. Reithar (Janeček), 41. Vobořil (Janeček), 57. Humpolák (Janeček).

Vyloučení: 3:2, využití: 1:0. Střely na branku: 41:33, diváci 344.

Sestava KH: Bochníček (Dlouhý) - Tvrdík, Spurný, Rejna, Novotný, Hampl, Holub, Schwarz, Beil, Martínek, Listík, Pešl, Chalupa, Zelený, Vávra, Měšťánek, Jedlička, Petrásek.

Sestava Kolín: Mareš - Vavřina, Lexuan, Janeček, Klepal, Reithar, Moc, Sadil, Dus, Vobořil, Brož, Smejkal, Malínský, Chi, Hompolák.

Sobotní divizní zápas mužského áčka měl charitativní nádech. Během celého utkání mohli diváci a fanoušci přispívat formou dobrovolného vstupného na podporu sportovních činností a nákupu sportovních pomůcek pro děti a mládež Centra Maják, který zastřešuje Oblastní charita v Kutné Hoře. Nakonec se vybralo neuvěřitelných 10 tisíc korun. Děkujeme!

Benefiční derby začalo zostra. Hned po 17 vteřinách hry otevřel skóre Martínek. Domácí od první třetiny kontrolovali hru, měli neustále míček na svých holích a brankáře soupeře zaměstnávali nebezpečnými projektily. V první části navýšili domácí vedení na rozdíl tří branek, prosadil se navrátilec do sestavy Schwarz a poprvé v zápase skóroval Listík.

Druhá třetina se vyvíjela ve stejném duchu. Domácí třikrát skórovali, sice jednou inkasovali, ale do závěrečného dějství se šlo za pohodlného pětibrankového náskoku. Třetí třetinu vyhráli hosté, skóre ale dostalo pouze kosmetickou úpravu na konečných 7:3.

Ohlasy trenérů po zápase:

Jiří Vokřál (FBC Kutná Hora): Vyhrát derby je vždycky super, dneska to platí dvojnásob. Až na pár minut třetí třetiny jsme zápas kontrolovali. Jsem hlavně rád, že jsme se mohli dobře naladit na důležitý zápas příští týden. Díky moc pořadatelům a divákům - dneska to mělo fantastickou atmosféru, že by i v superlize mohli závidět.

Petr Cícha (FBC Pitbulls Kolín): Napsali jsme dvěstepadesátýdevátý díl Ordinace a od začátku sezóny řešíme před každým zápasem tucet zranění, nucené zásahy do sestavy se potom projevují na sehranosti a výkonu. Dvě třetiny zmatku, kdy jsme domácí zápas velmi usnadnili. Každopádně gratulace soupeři, zasloužená výhra a nás čeká hodně práce se záchranou sezóny. Perfektní návštěva, kterou by mohli závidět i ve vyšších ligách. Víc zápasů v podobné atmosféře.