Florbalisté Kutné Hory vzdorovali druhému celku tabulky až do samotného závěru zápasu!

29. leden 2022, 22:17

Kutná Hora - Florbalisté FBC Kutná Hora po týdnu sehráli doma další divizní zápas: V 18. kole přivítali druhý celek tabulky - FBC Liberec B:

Kutná Hora - Liberec B 3:5 (1:3, 1:0, 1:2)

Zápas začal podle scénáře z minulého týdne: Kutnohorští stejně jako s Koberovy inkasovali hned z první střely - 0:1. Ještě hůře to s domácími vypadalo v 10. min, když Stejskal svůj průnik před brankáře zakončil brankou na 0:2. Kutnohorští se udrželi ve hře, kdy Spurný dalekonosnou ranou poslal míček od břevna za brankovou čáru - 1:2. Do první přestávky šli hosté s dvoubrankovým náskokem, když Jahn potrestal chybnou rozehrávku domácích - 1:3.

Do zápasu se Kutnohorští vrátili ve druhé třetině kontaktní brankou volného Chalupy, když v rohu hřiště vybojoval míček Hampl - 2:3. Ve 36. min. měli domácí krátkou výhodu přesilovky pět na tři, jenže recept na brankáře Kupce nenašli.

V poslední části utkání nejprve Hampl nastřelil tyč liberecké brány, o chvíli později Schwarz přesnou ranou do horního růžku využil přesilovku a srovnal na 3:3! Potom měl blízko i k vedoucí brance, místo toho na druhé straně Ferdan potrestal chybu v rozehrávce a za 34 vteřin Stejskal přesným zásahem do šibenice přidal gól na 3:5. Kutnohorští se v závěru pokusili o hru bez brankáře, jenže s výsledkem už nic udělat nedokázali.

"Po dlouhé době se zápas musel divákům líbit," uvedl trenér Kutné Hory Jiří Vokřál a dodal: "Výsledek mě štve, ale hra mě konečně po delší době bavila. Také díky soupeři." Podobně jako před týdnem s TJ Sokol Koberovy Kutná Hora i v sobotním utkání inkasovala branku prakticky z prvního útoku. "Jsou to chyby, které se opakují celou sezonu. To se ale stane," nedělal z rychlé branky vědu. "Naším problémem bylo, že jsme neprostřelili vynikajícího brankáře Liberce," poznamenal.

Přesto Kutná Hora v poslední třetině vyrovnala na 3:3. "Potom přišel klíčový moment, kdy jsme měli šanci na na 4:3, místo toho jsme dostali dva rychlé góly. Brankáře hostů bylo těžké prostřelit celý zápas a v poslední minutě při hře bez brankáře už nebyl čas na zvrat," uzavřel Jiří Vokřál.

Další zápas Kutná Hora sehraje na Klimešce už v neděli 30. ledna, kdy od 18 hodin přivítá Prague Tigers.

Branky a asistence: 11. Spurný (Tvrdík), 27. Chalupa (Hampl), 50. J. Schwarz (Rejna) - 1. Jahn (Stejskal), 10. Stejskal (Radostný), 19. Jahn (Stejskal), 53. Ferdan (Kořínek), 53. Stejskal (Bím). Rozhodčí: Gaberdén - Leibl. Vyloučení: 2/3. Využití: 1/0. Diváků: 112. Kutná Hora: Dlouhý - Chalupa, J. Schwarz, Měšťánek, Rejna, Novotný, Hampl, Zelený, Spurný, Petrásek, Jedlička, Vojtěch, Listík, Tvrdík.