Kutnohorské florbalistky se před svými soupeřkami musely tentokrát sklonit

22. prosinec 2011, 01:33
(aktualizováno: 22. prosinec 2011, 01:33)

Mladá Boleslav - Kutnohorské florbalistky odehrály poslední ligový turnaj v tomto roce. Do mladoboleslavské sportovní haly Gymnázia Dr. Pekaře zavítaly v neděli 18. prosince. Po neoslnivém výkonu odešly v obou zápasech poraženy. 2. liga žen je však nesmírně vyrovnaná, a tak ani tyto dvě porážky nic velkého neznamenají.

SKP Olympia Kutná Hora – SKP Nymburk 6:7 (3:0, 2:3, 1:4)
G: 1. a 33. Kuchařová (Kozlová), 10. Rajnyšová, 12. Charvátová (Kuchařová), 20. Zvolánková, 22. Nedbalová (Zvolánková)
Vyloučení: 1/1, bez využití

Kutná Hora vstoupila do utkání s cílem si aktivní hrou vytvářet gólové šance a důrazněji bránit. Cíl se začal naplňovat již od první minuty. Hned v úvodu otevřela skóre Kuchařová, poté přidaly další dvě branky Olympie Rajnyšová a Charvátová. Po prvním dějství vedla Kutná Hora 3:0. Jenomže na začátku druhé třetiny přišel zkrat. Během jediné minuty bylo vyrovnáno. Olympie darovala soupeřkám svými nepřesnostmi v rozehrávce a nedůslednou obranou vyrovnání a šanci jít i do vedení, ale Nymburk toho nedokázal využít. Po oddechovém čase a uklidnění hry se opět Kutná Hora dostala do vedení, tentokrát do dvoubrankového. Během dvou minut se trefila Zvolánková a Nedbalová. Ve třetí třetině byla k vidění spousta nepřesností na obou stranách, lépe chyb soupeřek začal využívat Nymburk, kterému se po několika zmatcích před kutnohorskou bránou podařilo otočit skóre ve svůj prospěch. I když se vzápětí podařilo Kuchařové vyrovnat, byl to právě Nymburk, který si připsal plný počet bodů za vítězství, když dokázal ještě jednou rozvlnit síťku za brankářkou Baťhovou.

TJ Sokol Královské Vinohrady – SKP Olympia Kutná Hora 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)
G: 4. Kozlová, 16. Nedbalová (Kuchařová), 32. Kuchařová
Vyloučení: 0/0

I ve druhém utkání začala lépe Kutná Hora. Ve 4. minutě se poprvé v této sezóně trefila Kozlová, která předvedla pěkné sólo po mantinelu se závěrečným zakončením do horního růžku soupeřovi branky. Vinohrady srovnaly dvě minuty před první sirénou. Ve druhé třetině strhla vedení na stranu Olympie Nedbalová, ale i na tuto branku našly Vinohrady odpověď. Poté začaly udávat tempo hry pražské hráčky a celý zápas si naklonily na svou stranu. Olympia se tak musela smířit s dvěma porážkami, které jim soupeřky připravily na konci roku 2011.