Kutnohorští měli překvapení na dosah, favorit soutěže vyhrál až po nájezdech!

31. leden 2022, 07:55

Kutná Hora - Po sobotní prohře s FBC Liberec B (info zde) nastoupili florbalisté FBC Kutná Hora k dalšímu diviznímu zápasu na Klimešce už v neděli: V 18. kole přivítali vedoucí celek tabulky skupiny B Prague Tigers, který v dosavadních sedmnácti kolech nepoznal hořkost porážky:

Kutná Hora - Prague Tigers 6:7 sn (3:2, 2:2, 1:2)

Nedělní zápas pro domácí začal skvěle, když už v 7. minutě vedli 2:0. I přesto, že hosté srovnali, šla do první přestávky spokojenější Kutná Hora - 3:2. Jedno až dvougólový náskok si Kutnohorští udržovali až do poslední třetiny: V 51. min. Boušek srovnal na 5:5, ovšem za 35 vteřin kapitán domácích Hampl vrátil vedení na stranu Kutné Hory po individuální akci - 6:5. Po rychlém rozehrání v 57. min. z rohu Tigers srovnali na 6:6 a šlo se do prodloužení. V něm branka nepadla a když ze tří nájezdů proměnil za domácí jen Jiří Schwarz, radovali se z druhého bodu hosté.

"Hráli jsme s velmi kvalitním soupeřem, který nemá v sezoně žádnou porážku," zdůraznil trenér Kutné Hory Jiří Vokřál. "V divizi zaslouženě dominuje," doplnil a dodal: "To, jak jsme drželi, bylo skvělé, zvláště po včerejším velmi náročném střetnutí. Druhý bod dnes bral šťastnější tým."

Branky a asistence: 3. Danda (Vavřina), 7. Hampl (Chalupa), 17. Jedlička (J. Schwarz), 22. Hampl (Listík), 35. Jedlička (Petrásek), 51. Hampl (Chalupa) - 8. Řádek (Boušek), 13. Zmrzlík (Masár), 24. Wojnar (Navrátil), 38. Navrátil (Řádek), 51. Boušek (Masár), 57. Masár (Wojnar). Rozhodující nájezd Nachtmann. Rozhodčí: Cimrman, Gross. Vyloučení: 3/1. Využití: 0/1. Diváků: 81. Kutná Hora: B. Bochníček - Chalupa, J. Schwarz, Měšťánek, Rejna, Novotný, Hampl, Danda, Zelený, Spurný, Petrásek, Jedlička, Vavřina, Listík, Tvrdík. Trenér Jiří Vokřál. Prague Tigers: Hlava - Stránský, Kurell, Fišer, Tůma, Zmrzlík, Novák, Tlapa, Koudelka, Navrátil, Boušek, Nachtmann, Řádek, Hort, Heřmanský, Wojnar, Veverka, Masár. Trenér Tomáš Večeřa.