Poslední turnaj sezony pro starší žáky Olympie skončil úspěšně

6. květen 2014, 15:32
(aktualizováno: 6. květen 2014, 15:32)

Kutná Hora - Starší žáci florbalového oddílu SKP Olympia Kutná Hora v neděli sehráli poslední zápasy letošní sezony:

SKP Olympia Kutná Hora - Athletics Praha 2:3 (0:3, 2:0)
V prvním utkání se starší žáci střetli s pražskými Athletics. Velice vlažná první půlka zápasu ze strany Kutné Hory zapříčinila stav 0:3, kdy ani jedna ze tří formací nezachytila tempo utkání. V druhé části zápasu se Kutná Hora zlepšila a díky agresivnímu napadání soupeřovi rozehrávky a kvalitní střelbou se žáci dostali do hry. Po 2 gólech Šulce (asistence Junek, Verner) se podařilo snížit, ale na nic víc nezbyl čas.

Sport Eden Beroun - SKP Olympia Kutná Hora 2:3 (0:1, 2:2)
Ke druhému utkání Kutnohoráci nastoupili proti týmu z Berouna. Starší žáci nastoupili k zápasu tak, jak skončili ten předchozí -  tvrdě a agresivně. První gól zápasu vstřelil Šulc po nádherné souhře s Krátkým (0:1). Po „hluché“ pětiminutovce zvedl ze sedadel diváky výstavní střelou kapitán Verner (asistence Tvrdík). Po pochybných vyloučeních rozhodčí poslal hráče Kutné Hory do dvojnásobného oslabení a soupeř touto výhodou nepohrdl. Nejdříve v přesilovce 5:3 a pak v samém konci přesilovky 5:4 soupeř zápas vyrovnal. Ale 2 minuty před koncem zápasu svojí individuální akcí poslal Kutnou Horu opět do vedení Verner. A tento stav vydržel až dokonce.

SKP Olympia Kutná Hora - FC Bučis B 6:5 sn (2:2, 0:2, 3:1; 1:0)
K poslednímu utkání v sezoně nastoupili hráči Kutné Hory velice zodpovědně a týmově. Po kolektivním výkonu mužstva skončila první třetina 2:2 po gólech ojedinělých střelců Junka a Špačka. Ve druhé třetině mělo kutnohorské mužstvo menší výpadek, ve kterém obdrželo 2 branky. Ve třetí třetině se starší žáci opět zvedli a rychle se dostali do zápasu díky chytré střele Tvrdíka (asistence Koller P.) O minutu později bylo zase o něco veseleji, kdy Michal Skřivánek vstřelil svůj premiérový gól v dresu Kutné Hory po nádherné křížné nahrávce od Růžičky. Vyrovnání padlo minutu a půl díky kombinaci našich dvou nejproduktivnějších hráčů střelce Šulce a nahrávače Vernera. Proto tento zápas musely rozhodnout samostatné nájezdy. Hrdiny nájezdů se stali golman Smitka (nepustil ani jeden ze tří nájezdů) a jediný střelec Šulc.

Kutná Hora: Rowe, Smitka M. – Tvrdík, Novotný, Koller M., Špaček – Šulc, Krátký, Koller P., Procházka, Junek, Smitka L., Skřivánek, Verner a Růžička.