Čáslavští výsledek z Karviné nepotvrdili, výhru Sokolova pečetil Jiří Mlika

14. srpen 2011, 19:04
(aktualizováno: 14. srpen 2011, 20:26)

Čáslav - Po výhře v Karviné se fotbalisté FK Čáslav v letošním ročníku II. ligy představili poprvé svým fanouškům: V neděli odpoledne na stadionu Pod Hrádkem přivítali FK Baník Sokolov. Soupeře, na kterého se jim v poslední době dařilo, navíc do zápasu vyrukovali z čerstvou posilou z Hradce Králové, zkušeným záložníkem Vlastimilem Karalem.

Čáslav - Sokolov 0:2 (0:1)

Domácí do utkání vstoupili aktivněji, Petr Kunášek několikrát z levé strany poslal centry do šestnáctky, ovšem bez gólového výsledku. To hosté udeřili prakticky z první šance: V 9. min. Vaněček svůj průnik do šestnáctky zakončil ranou, kterou Ducheček vyrazil, ovšem Mlika míč vrátil před malé vápno a Čada ho dotlačil do sítě - 0:1. Domácí si v dalším průběhu připravili dobré příležitosti, zejména standardní situace: Ve 21. min. se za Rakovanovou ranou za zeď gólman Buček jen ohlédl, ovšem pomohlo mu břevno. O chvíli později Rakovan z dalšího trestného kopu z boku šestnáctky trefil jen bránícího hráče před sebou. Těsně před přestávkou byli domácí blízko vyrovnání: Střídající Jukl se hnal do souboje s gólmanem Bučkem, míč se dostal k Fikejzovi, jehož však sokolovský gólman vychytal.

Ve druhé půli Čáslavští zdolávali obrannou hráz soupeře, ovšem s vysoce organizovanou a kompaktní hrou soupeře měli problém. V 57. min. si vybrali i dávku štěstí, když stoper Dřížďal pronikl až před domácí šestnáctku, dobře mířenou ránu Ducheček vyškrábl a pomohla mu i tyč. O zakončení domácího celku se ve druhé půli staral hlavně Voltr, v 62. min. po přihrávce Jukla jeho ráně chybělo jen pár centimetrů. O výsledku se rozhodlo v 82. min.: Rohový kop na zadní tyč Hájovský vrátil a Mlika prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Branky: 9. Čada, 82. Mlika. Rozhodčí: Ochotnický - Filípek, Zeman. ŽK: Rakovan, Hečko, Jukl, Špidlen - Hájovský. Diváků: 802. Čáslav: Ducheček - Hečko, Němeček, Šisler, Kunášek - Karal (42. Jukl), Špidlen, Rakovan - Voltr, Fikejz (84. Timm), Džafič (43. Kaňák). Trenér Oldřich Abrhám. Sokolov: Buček - Dřížďal, Dvorník, Hájovský, Hanzlík - Glaser (78. Benda), Šindelář, Vrtělka, Vaněček - Mlika (90.+1 Geňo), Čada (89. Kura). Trenér Radoslav Látal.