Pokutový kop starší dorostenci Čáslavi sice neproměnili, AFK Chrudim ale porazili

24. březen 2011, 14:09
(aktualizováno: 24. březen 2011, 14:09)

Čáslav - Starší dorostenci FC Zenit Čáslav zahájili jarní část divize C vítězstvím nad soupeřem AFK Chrudim. O jedinou branku utkání se postaral Karel Hejný.

Čáslav - AFK Chrudim 1:0 (1:0)

Hodnocení trenéra Pavla Krále: "Povedl se nám výborný vstup do jarní části sezony. Přitom v pátek to vypadalo na velké problémy se sestavou, když chyběli Vajgl, Dittrich, Horyna, P. Hejný a Veselý se vracel po zranění. Zachránilo nás zrušení krajského kola dospělých a tak po domluvě s trenéry Áčka a Béčka nastoupila trojice K. Hejný, Žiak a Král. Tímto bychom jim rádi poděkovali.

Utkání jsme zvládli. Soupeř sice hrál velmi slušně, lépe kombinoval, byl agresivní, ale šance si vytvořil jen tři. My jsme spoléhali na brejky. Jeden nám vyšel ke konci prvního poločasu, kdy unikal Žiak, byl sražen a sám zahrával pokutový kop. Sice ho ani nadvakrát neproměnil, ale při následujícím  rohu se prosadil hlavou Hejný. Druhá půle byla o snaze nedostat branku, což se nám proti velmi dobrému soupeři podařilo."

Trenér hostí Luděk Zajíc (zdroj: web AFK Chrudim): "Na hřišti s umělou trávou menších rozměrů jsme měli po celý první poločas převahu, ovšem gólových šancí jsme si příliš nepřipravili. Těsně před přestávkou sice zneškodnil Liebelt pokutový kop domácích, ale z následného rohového kopu jsme inkasovali jedinou branku utkání. I  v druhé půli jsme byli herně lepší, bohužel jsme trestuhodně nevyužili šance a proto jsme utrpěli zbytečnou porážku."

Branka: Hejný. Čáslav: Radil - Pipek, Výborný, Hejný, Růžička (35. J. Goliaš, 75. Veselý) - R. Goliaš - Zoufalý (80. Brunclík), Fuksa, Zikmunda, Král - Žiak.