Radim Truksa: "Parametry sobotního derby se už blížily k mistrovskému zápasu"

19. únor 2011, 13:36
(aktualizováno: 19. únor 2011, 14:33)

Čáslav - V rámci kolínského zimního turnaje na sebe podruhé narazili oba zástupci Kutnohorska v krajském přeboru: Čáslavská rezerva v sobotu dopoledne hostila rivala z Kutné Hory. Vyrovnaný zápas přinesl řadu standardních situací a osobních soubojů.

Čáslav B - K. Hora 1:1 (1:0, pok. kopy 0:2)

Bojovný a vyrovnaný zápas přinesl první ohrožení jedné z branek ve 24. min., když Mach z trestného kopu mířil za čáslavskou zeď, ovšem Míšek byl u tyče včas. Na druhé straně zůstal volný na rohu velkého vápna Matoušek, který však zakončil jen slabě. Skóre se měnilo až pět minut před přestávkou: Trestný kop R. Vajgla propadl až před hranici malého vápna, kde se prosadil Pipek - 1:0.

Začátek druhého poločasu vyšel Kutné Hoře: Ve 48. min. si na Černohlávkův trestný kop u zadní tyče vyskočil Bareš a hlavičkou ke vzdálenější tyči vyrovnal - 1:1. Vzápětí se Bareš mohl zapsat do střelecké listiny podruhé, tentokrát ale po rohu Černohlávka hlavičkoval jen do tyče. Čáslavští si příležitosti vypracovali hlavně po standardních situacích: V 63. min. Vajglův pas z trestného kopu téměř z poloviny hřiště přistál až u Svobody, který už překonat Šimona nedokázal, a souboj s kutnohorským gólmanem prohrál stejný hráč po dalším trestném kopu v 70. min. Před tím ještě Kozel ideální přihrávkou z levé strany za obranu vybídl ke skórování Jarkuliše, jenž pálil vedle. Výčet zápasových akcí završila Barešova tvrdá rána, která mířila nad.

Došlo tak na pokutové kopy: Zatímco Brudnému, Vajglovi, Brunclíkovi penaltu chytil Šimon a Procházka mířil vedle, za Kutnou Horu uspěli Vodička a Bareš a tím připsali Spartě bonusový bod.

Podle trenéra Čáslavi B Jiřího Antoše bojovné utkání ovlivnilo počasí a tím i těžký terén. "Zápas byl vyrovnaný a odpovídalo mu i skóre," přiznal a upozornil, že v současné době je rád, když dá mužstvo k zápasu vůbec dohromady. "Vojt. Vondra a Michal Král jsou nemocní s angínou, Marti Janda odjel na hory. Stále zranění jsou Petr Holík, Václav Zikmunda, Jan Veselý, dále chyběl Potměšil Musí hrát starší i mladší dorostenci, proto výsledek beru," dodal. Čáslavští ale neproměnili ani jeden pokutový kop! "Nechal jsem to na hračích, určil jsem jen dva. V předchozích dvou případech jsme zase dali všech deset penalt," nedělal vědu z penaltové loterie kouč. Po delší době nastoupil Petr Hudec. "Za to jsem rád, neprezentoval se v prvním poločase špatně, ale je vidět, že mu chybí kondice," dodal Jiří Antoš.

Sobotní derby se trenérovi Sparty Kutná Hora Radimu Truksovi líbilo. "Mělo slušné nasazení, bylo i trochu vyhecované, což k tomu patří. Zápas měl už parametry, které se blížily mistrovskému utkání," zhodnotil zápas a pokračoval: "Čáslav jsme ze hry do šancí nepouštěli, ale hodně jsme faulovali, hlavně na vlastní polovině. Z toho pramenilo hodně standardních situací, z nichž jednu jsme neubránili. To je dnes jediná kaňka na našem výkonu. Ve druhém poločase jsme měli během pěti minut tři, čtyři šance z levé strany od Tomáše Kozla a vedení jsme měli strhnout na vlastní stranu." Ani Radim Truksa nemohl nasadit všechny hráče. "Ondřej Tomíšek a Pavel Růžička jsou na horách, Auer a Stoupa jsou nemocní, Tomáš Šváb zraněný a Martin Šváb musel do práce," vypočítal absence.

Branky: 40. Pipek - 48. Bareš. Rozhodčí: Šťastný - Volf, Kracík. ŽK: Váňa, Matoušek, Vašíček - M. Tomíšek, M. Frejlach, Šimon. Čáslav B: Míšek - Pipek (72. Procházka), M. Brudný, M. Výborný (61. Zoufalý), Svoboda - Matoušek, R. Vajgl, Parachin (52. Brunclík), Hudec (46. Vašíček) - Maxa, Petr Váňa (78. M. Výborný). Trenér Jiří Antoš. Kutná Hora: Šimon - Skokan, Mach, M. Tomíšek, Filipec - M. Frejlach (88. Vodička), Krupička, Černohlávek, Kozel - Vodička (46. Bareš), Luňáček (46. Jarkuliš). Trenér Radim Truksa.