Uhlíři hledají střelce, v generálce v Sokolči to na hrotu zkoušel Martin Strnad

17. březen 2013, 22:07
(aktualizováno: 17. březen 2013, 22:07)

Sokoleč - Za generálkou na jarní mistrovské zápasy v I. B třídy si fotbalisté FK Uhlířské Janovice vyrazili na hřiště do Sokolče. Letošní premiéra na přírodní trávě se jim nepovedla, když domácí dokázali využít jednu ze svých šancí:

Sokoleč - U. Janovice 1:0 (1:0)

První poločas moc zajímavého nepřinesl. Na hostující straně to byla hlavička Hošty po centru D. Kulhánka, kterou vytlačil Kun na rohový kop.  Jak se později ukázalo, o výsledku rozhodla 32. min.: V ní uhlíři na půli ztratili míč a před Hruškou se otevřelo mnoho volného prostoru - 1:0. Ve 36. min. se vyznamenal Hromádka, když napravil zaváhání Strnada se Zadražilem a střelu P. Němce vyrazil do bezpečí. Krátce před odchodem do kabin mohli uhlíři se svým soupeřem srovnat krok. Ale jak zakončení Hošty, tak střela Velikého si cestu do sítě nenašly.

Více fotbalového vzruchu nebylo k vidění ani po přestávce. Domácí, hrající již po větru měli více ze hry, ale chyběla jim finální příhrávka. Hostující trenér Machurka nabádal své svěřence k větší aktivitě, k větší snaze o vstřelení gólu. Jeho představy mohly postupně zrealizovat Jelínek v 80. min. po nahrávce Strnada, proti byl Kun v domácí svatyni. A také Wolf se Strnadem, postupujícího na osamoceného obránce. V tomto případě se na Wolfovi kopačky vloudila nepřesnost. O nic lépe se nevedlo ani hráčům Sokolče, a tak se na stavu 1:0 již nic nezměnilo.

"Spokojeni jsme, i když to bylo z naší strany hodně upracované," poznamenal k zápasu hrající trenér Sokolče Marek Soukup. "Terény nejsou v tomto období zrovna ideální. Ale ani v mistrovských zápasech nás nečeká nic jiného, nějak se s tím vypořádat musíme," dodal ještě. Fotbalovosti bylo k vidění poskrovnu. "I když to bylo proti větru těžké, některé akce se nám v prvním poločase povedly," pochvaloval si Marek Soukup první polovinu zápasu. "Po přestávce už to nebylo ono, hodně jsme kazili, to stejné bylo i u hostů," dodal k druhému poločasu. Po podzimu patří Sokolči druhá příčka v I. B třídě - skupina C, s postupem se však Marek Soukup hlavu neláme. "Zatím to neřešíme, jdeme zápas od zápasu," uzavřel.

Hra uhlířů byla prošpikována nepřesnostmi. "Problém jsme měli s větrem. V poločase jsem klukům vytýkal, že jsme tohoto nevyužili, nevystřelili jsme jedinou ránu. Hráč toho musí využít, to musí lítat," neoplýval trenér František Machurka spokojeností. Jediný gól vstřelil domácí Hruška, který patřil k nejlepším hráčům. "Nedokázali jsme ho obsazovat, vždy si našel nějaké volné místo," zlobil se. Po přestávce již do hry nezasáhl Černík. "Má malé potíže, natažený sval," vysvětlil nucenou změnu František Machurka. Hledání střelce v řadách uhlířů pokračuje, do druhého poločasu se na post útočníka vytáhl Strnad. "Nedáváme góly, sám to chtěl zkusit," osvětlil změnu rozestavění hostující trenér. Uhlíře za týden čeká zápas v Nespekách. "Dá se říci, že mám o sestavě jasno. Hlavně, aby nás nepotkalo nějaké zranění," přeje si František Machurka.

Branka: 32. Hruška. Rozhodčí: Němeček, bez karet. Sokoleč: Kun - Kotek, Soukup, Zemanec, Černý - Košický, Vodvářka, Hruška, P. Němec - Šťastný, Čáp. Střídali Lukáš Němec, Hynek. Trenér Marek Soukup. U. Janovice: Hromádka - Uher, T. Kulhánek, Zadražil, Veliký (70. Lopour) - D. Kulhánek, Wolf, Černík (46. Hrbek), Strnad - Hošta (70. Novák), Jelínek. Trenér František Machurka.