Finále futsalové ligy nabídlo drama, Green Bar získal titul až po penaltách

27. březen 2011, 23:07
(aktualizováno: 27. březen 2011, 23:11)

Kutná Hora – Club Deportivo futsalová liga vyvrcholila posledním hracím dnem v neděli 27. března na zimním stadionu v Kutné Hoře.

Vítězem letošního ročníku se po urputné finálové bitvě stalo mužstvo Green Baru, které zdolalo Jump Boys až v penaltovém rozstřelu. Třetí příčku získali futsalisté STS Chvojkovice. Oběma zápasům o konečná umístění v lize přihlíželo tři sta diváků.

Zápas o třetí místo:

STS Chvojkovice – Freaks  3:2 (1:1)

Vyrovnané utkání rozhodl dvě minuty před koncem Peter Čunderlík, který tak Chvojkovicím vystřelil bronzovou příčku. „Béda Franc mi to nahrál před prázdnou a já jsem zavřel oči a normálně jsem to tam bouchnul,“ smál se autor rozhodující branky utkání a vzápětí dodal: „My jsme nechtěli být první, tak jsme si řekli, že si zkusíme, jak se hraje o třetí místo. Před dvěma roky jsme byli první, pak jsme byli druzí a chtěli jsme i to třetí místo,“ odůvodňoval Čunderlík účast svého týmu v zápase o třetí místo.

Branky a asistence: 15. Franc, 27. Franc, 28. Čunderlík (Franc) - 12. Skokan, 26. Dostál (P. Kozel). Rozhodčí: Dolejš, Koleček. Diváků: 300. STS Chvojkovice: Peroutka – Böhm, Franc, Klíma, Dostál, Vanta, Hurt, Čunderlík, Kocourek. Freaks: Metelka – Dostál, Dastych, Skokan, M. Šváb, Zelený, P. Kozel, T. Kozel.

Finále:

Jump Boys – Green Bar  3:3 (1:0), penaltový rozstřel 2:3

V oboustranně opatrné první půli se hráči do gólových příležitostí příliš nedostávali. O jedinou změnu skóre se postaral ve 13. minutě Schwarz, jehož střela ze střední vzdálenosti se zatřepetala v síti – 1:0.

Futsalisté Green Baru otočili vývoj zápasu během úvodních dvou minut druhé půle. Nejprve Král obral o míč brankáře Čižinského a v poklidu poslal míč do opuštěné brány – 1:1. O minutu později se pak Váňa krásně obtočil kolem jednoho z protihráčů a přesnou ranou poslal Green Bar do vedení – 1:2.

Jenže Jump Boys dokázali kontrovat. Ve 33. minutě se po druhé v zápase gólově prosadil od míče téměř neodstavitelný Schwarz a srovnal – 2:2. Vzápětí se Jump Boys dostali opět do vedení, když Šourek svůj průnik přes půl hřiště zakončil bombou do černého – 3:2.

Čtyři minuty před koncem ale bylo znovu srovnáno. Střelu Krále totiž stihl Váňa číhající na zadní tyči uklidit mezi tři tyče – 3:3. V dramatickém závěru branka již nepadla a zápas tak směřoval do pětiminutového prodloužení s pravidlem náhlé smrti.

V nastavení měli k vítězství blíže nejprve hráči Jump Boys, když Vojtíšek otřel svoji střelu o břevno. O několik vteřin později pak mohl futsalisty Green Baru rozjásat Váňa, ve vyložené šanci ale nakonec zklamal. O vítězi zápasu tak musely rozhodnout až pokutové kopy.

Jako první se k exekuci penalty postavil Vojtíšek. Svou ránu však nasměroval vysoko nad bránu. Střelci Green Baru byli na rozdíl od soupeře stoprocentní a po Váňově přesné trefě se mohli začít radovat z titulu.

Branky a asistence: 13. Schwarz (Hylský), 33. Schwarz, 34. Šourek – 21. M. Král, 22. Váňa, 36. Váňa (Král). Penalty proměnili: Schwarz, Šourek – L. Votava, Váňa, Král. Penaltu neproměnil: Vojtíšek. Žlutá karta: Vojtíšek (JB). Rozhodčí: Dolejš, Koleček. Diváků: 300. Jump Boys: Čižinský – Vojtíšek, Šourek, Hylský, Pavlík, Schwarz, Husa, Vrba. Green Bar: Korejtko, M. Votava, O. Votava, Hájek, Váňa, Veselý, Hudec, L. Votava, Král.