Kolín porazil Kutnou Horu pošesté v řadě, ve středu ale po tuhém boji

4. leden 2012, 21:47
(aktualizováno: 5. leden 2012, 21:08)

Kutná Hora - Hokejisté Kutné Hory rivala z Kolína porazili naposledy 14. listopadu 2010, od té doby s tímto soupeřem pětkrát prohráli, včetně letního přípravého utkání. I když se ve středečním druholigovém derby o výsledek prali do posledního zbytku sil, prohráli s Kolínem pošesté.

Kutná Hora - Kolín 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

I přes řadu absencí v domácím celku (z různých důvodů chyběli například Tugarinov, Křišťan, Kurka, Janata, Muras, Bláha, Horálek, Hanus...) diváci viděli od začátku zajímavý hokej se šancemi na obou stranách. V 5. min. Procházka minul kutnohorskou bránu, na druhé straně podobná příležitost Králíčka skončila strkanicí za klecí Kolína. První emoce zdvihl na tribunách nevybíravý zákrok Procházky na Vlčka v 8. min., v 15. min. Kubišta připravil dobrou palebnou pozici právě pro Vlčka, který však mířil vedle. V rušném utkání neuspěl ani Mejzr, jenž v 16. min. z kruhu puk napálil přímo do gólmana Sršňů Kalouska.

Domácí brankář ve 22. min. výborně vyřešil samostatný nájezd Mejzra, který tak ale odstartoval nápor Kolína. Ten vrcholil neuznanou brankou Herwiga pro postavení Kubáta v brankovišti. Ve 28. min. Sršni Králíček s Pomichálkem nedotáhli do úspěšného konce přečíslení dva na jednoho a tak se skóre měnilo na druhé straně, když Pýcha vymetl horní růžek branky Kalouska, který měl zakrytý výhled - 0:1. Z vedení se hosté neradovali dlouho: Kubišta se po pár vteřinách prodral do samostatného nájezdu a stav srovnal na 1:1. Gólovou minutu zakončil Pospíšil, jehož teč Pácalova nahozeného kotouče od modré propadla až do sítě - 1:2. Kalousek následně dvakrát čelil šancím Malého, jenže zajímavou hokejovou podívanou zkalily vulgární a nesportovní pokřiky kolínského kotle (ty se staly "veselým" tématem přestávkové diskuse kutnohorských i kolínských dětí) a také šarvátky, ke kterým výrazně přispěl nepřesný rozhodčí Stolín. Přesto Sršni mohli ještě do druhé přestávky srovnat, ovšem Pomichálka vychytal Brázdil.

Třetí třetinu začali domácí výtečně, ve 44. min. Vlček "nalil" puk po modré Bílkovi, který so počkal a potom přesnou ranou do šibenice srovnal na 2:2. Sršni v sobě vydolovali zbytky sil, ovšem ve 46. min. je podržel Kalousek při útoku Malého s Procházkou. O osudu utkání rozhodl v 55. min. L. Skokan, kterému v přesilovce přihrál přes celou bránu Kubát - 2:3.

"Prohráli jsme kvůli našim individuálním chybám," měl jasno po zápase kutnohorský trenér Radek Měsíček. "Ke konci zápasu jsme udělali dva zbytečné fauly, to je bez komentáře," naznačil. Jeho asistent Libor Barta st. se často a hlasitě rozčiloval nad výroky rozhodčího Stolína. "Zlobil se oprávněně. Kolínským hráčům stačilo zařvat a rozhodčí Stolín jim to spolknul i s navijákem. Odhození hokejky našeho hráče soupeřem raději neviděl," mávnul rukou trenér. "Odehrajeme dobrá utkání, ale našimi chybami a slabou produktivitou se připravujeme o body," vrátil se k zápasu.

Kutnou Horu trápí řada nemocných a zraněných hráčů. "Zranění hráči se budou léčit zřejmě déle, nemoci jsou tak na týden," odhadoval. Právě prořídlý kádr pořádně ubral sil. "Soupeř nás zatlačil jen deset minut ve druhé třetině, jinak byl zápas vyrovnaný," zdůraznil a dodal: "Když hrajeme z deseti minut šest v oslabení, musí ubýt síly každému."

"Udržovali jsme si převahu, domácí měli občas nebezpečnou šanci. My jsme ale neproměnili řadu příležitostí, myslím, že jsme vyhráli zaslouženě," shrnul utkání kolínský trenér Stanislav Bednář.

Branky a asistence: 29. Kubišta (Nakládal), 44. Bílek (Vlček) - 29. Pýcha (Ježek, Hloušek), 30. Pospíšil (Pácal), 55. L. Skokan (Kubát). Rozhodčí: Stolín. Vyloučení: 7/7, navíc Bílek, Vlček, Vondráček - Procházka, Pýcha 2+2, dále Bílek - K. Nedbal 10 minut OT. Využití: 0/1. Diváků: 605. Kutná Hora: Kalousek - Heřmanský, Vondráček, Pomichálek, Vlček, Kubišta - Veselý, Kadlec, Nakládal, Sladký, Králíček - Vondráček, Vylíčil, Burda (Barta ml. - Šlejtr, Tvrdík). Trenér Radek Měsíček. Kolín: Brázdil - K. Nedbal, Procházka, Malý, Kubát, L. Skokan - Barták, Pácal, Pospíšil, Mejzr, Morkes - Pýcha, Hanzl, Ježek, Herwig, Hloušek (Svoboda - Hanzl, Minarčík, Čtvrtečka). Trenér Stanislav Bednář.