Martínek s Bičištěm hodnotili středeční derby

2. listopad 2018, 07:49

Kolín - Ubráněné oslabení tři na pět z úvodu druhé části bylo podle trenéra Nymburka Pavla Bičiště klíčovým momentem zápasu. Po něm šel Nymburk nahoru, psychicky i herně, Kolín naopak dolu. Po výborné první třetině, kdy kozlové drželi soupeře na lopatě, jim pak došel dech. Nakonec z toho byla prohra 1:4 a pro Nymburk tři body.

,,Utkání jsme prohráli už v první třetině. Byli jsme jasně lepší, ale málo jsme se tlačili do brány, měli jsme málo střel, i když jsme měli hru pod kontrolou. Zúročili jsme to jen jednou brankou,“ věděl kolínský trenér Martínek, že to bylo málo a mělo to vliv na další průběh utkání.

,,Vstup do zápasu byl špatný, klepavý, nervózní. Kolín mohl dát klidně pět gólů. Dal naštěstí jen jeden. My se neudrželi na puku. Ale podařilo se nám vyrovnat, takže třetina byla vyrovnaná 1:1, to bylo pozitivní,“ navázal na jeho slova jeho nymburský protějšek Bičiště.

Poté přišla již zmíněná dvojnásobná přesilovka Kolína. Neproměněná. Z pozice Nymburka ubráněná. ,,Druhou část jsme vyhráli 2:0, to bylo příjemné. Náš projev se změnil. Přežili jsme oslabení tři na pět. Byl to pro nás asi ten impuls. Říká se, že když mužstvo nepromění pět na tři přesilovku, nezaslouží si vyhrát. Začali jsme bruslit, napadali jsme. Soupeř ztrácel puky v obranné třetině, to nás taky nakoplo,“ popisoval Bičiště, jak se Nymburk dostal dopředu. ,,My jsme se soustředili i na Šáfu (útočník Kolína David Šafránek pozn.red.) a na jeho lajnu. Povedly se nám i přesilovky,“ byl spokojený Bičiště.

,,Nevím, co se v hlavách kluků stalo. Přestali bruslit. Veškerou aktivitu předali soupeři. Neproměnili jsme přesilovku pět na tři v úvodu druhé části a od té doby byl náš výkon špatný. Trošku jsme ho zvedli ve třetí třetině, ale to už si soupeř utkání zkušeně hlídal,“ byl smutný kolínský lodivod Martínek.

,,Mě mrzí fatální chyby, které způsobily naše obdržené branky. Fatální fauly po chybách. Jestliže každý zápas na poradě si říkáme, že každá hra začíná na buly a hráč si jde v útočné třetině ne hrát buly, ale dát si gól a ujede mu hráč a jeho kamarád pak fauluje, tak to je šílená nedisciplína. Někteří hráči si jdou hrát svůj zápas, sbírat svoje body a pro svoje fanoušky. Nezajímá je ve finále to, jak hraje celý tým,“ rozčiloval se také kolínský trenér.

Nymburk se díky zisku tří bodů dostal v tabulce před Kolín, který tak klesl na čtvrté místo se ztrátou dvou bodů. Má ale oproti Nymburku odehrán o jeden zápas méně.