Sršni napotřetí Vodní lvy ubodali

10. leden 2010, 21:39

Kutná Hora - Dvakrát s Benešovem prohráli o jeden gól. V neděli se však smáli Sršni: V zápase 28. kola II. ligy v neděli nad Vodními lvy vyhráli 5:3, i když ve třetí třetině měli navrch hosté.

Kutná Hora - Benešov 5:3 (2:1, 3:1, 0:1)

Domácí začali skvěle, už ve druhé minutě si Nakládal vyměnil puk s Vylíčilem a umístil ho k tyči - 1:0. Při přesilovce Sršňů Kalousek v 5. min. napravil zaváhání v rozehrávce svých spoluhráčů, ovšem v 7. min. sám chyboval, když ve snaze o přihrávku puk odevzdal přímo Strnadovi - 1:1. Jeden z klíčových momentů přinesla 10. min.: Fiala vysunul do samostatného nájezdu Jágra, jehož ale Kalousek výtečně vychytal. To 15. min. přinesla radost na domácí střídačku: Křišťan se šikovně protáhl do útočného pásma a Bláha strhl vedení opět na stranu domácích. Ještě v 19. min. po Beránkově akci střelu Králíčka zastavily berony Kieluse.

Druhou třetinu Sršni začali ještě lépe, než tu první. Ve 25. min. Adamec zavezl puk do útočné třetiny, sám trefil jen boční síť, ale objel branku a po jeho přihrávce M. Florian upravil na 3:1. To ještě nebylo vše: Ve 28. min. Zeman mezi kruhy odevzdal kotouč Beránkovi, který hrubku soupeře potrestal čtvrtým gólem. Ve 31. min. Beránek dostal puk mezi kruhy, bekhendem ho poslal přímo do šibenice a vyhnal Kieluse z brány. Kutnou Horu ale přibrzdila 35. min.: M. Florian zbytečně dlouho držel kotouč, o který na červené čáře přišel a Bosas upravil na 5:2. Ve 36. min. zůstal před odkrytou domácí klecí osamocený Dvořák, který naštěstí netrefil.

Místo klidného vítězství se Benešov v posledním dějství dostal zpět do zápasu. Ve 46. min. ještě po Heřmanského pokusu zápěstím Vylíčil na několikrát puk nedoklepl a o chvíli později po Nakládalově přihrávce ten samý hráč mířil z čisté pozice vedle, potom však Vodní lvi "přitlačili na pilu". V 53. min. si Dvořák pohodlně vybruslil až před Kalouska a korigoval na 5:3. Tlak hostů podpořilo v 56. min. ještě vyloučení Kadlece, ovšem Bosasova rána zápěstím skončila v Kalouskově lapačce a diváci se tak společně se Sršni mohli radovat ze tří bodů.

"Jsme rádi, že jsme získali plný počet bodů. Potřebovali jsme to jako sůl," oddechl si asistent kutnohorského trenéra Jiří Mlika. Podle něj první i druhou třetinu tým odmakal tak, jak to po něm trenéři požadovali. "Za stavu 5:1 se to zvrhlo, každý chtěl dát branku," zlobil se a dodal: "Z toho plynuly nepřesnosti a šance soupeře." Ve třetí třetině Kutnohorští čelili tlaku hostů, kteří naštěstí jen snížili na konečných 5:3. "Benešovští přidali na bruslení, v v tom jsme naopak my polevili," naznačil Jiří Mlika.

Jedním z tahounů kutnohorského celku byl v neděli Pavel Beránek. "Hrál disciplinovaně, dal dvě branky. S jeho výkonem jsme spokojení," uzavřel asistent.

Branky a asistence: 2. Nakládal (Vylíčil), 15. Bláha (Křišťan), 25. M. Florian (Adamec), 28. Beránek, 31. Beránek (Prachař) - 7. Strnad, 35. Bosas (Kaňka), 53. Dvořák (Verbík, Bílek). Rozhodčí: Stolín. Vyloučení: 4/5. Bez využití. Diváků: 320. Kutná Hora: Kalousek - Kadlec, Bělohlávek, Králíček, Beránek, Prachař - Veselý, Heřmanský, Nakládal, Vylíčil, Hemský - Janata, M. Florian, Bláha, Adamec, Křišťan. (Musil, Rejzek). Trenér Karel Dvořák. Benešov: Kielus (31. Babka) - Zeman, J. Verbík, Bosas, Kaňka, Jonáš - R. Verbík, Srdínko, Jágr, Fiala, Dvořák - Procházka, Bílek, Strnad, Burda, Černý (Nestrašil). Trenér Jan Vobecký.