Trenér Kozlů Martínek: Málo jsme se nutili do bruslení

2. říjen 2017, 06:37

Kolín - Další tři body ukořistili kolínští hokejisté do druholigové tabulky. Gólově ale svou převahu proti Písku vyčíslili až v závěru druhé třetiny. Nakonec zvítězili 3:1.

,,My jsme od začátku nepodali nejlepší výkon. Soupeř výborně bránil a my jsme se málo nutili do bruslení. Kluky jsem nabádal, že musí zlepšit bruslení. Nevím, jestli padla nějaká únava, ale dneska to bylo takové mátožné. Zaplaťpánbůh jsme vyhráli a jsou to tři body,“ bylo první, co řekl trenér Kolína Petr Martínek po sobotním utkání.

Kozlové měli řadu šancí během obou třetin, v každé sedmnáct střel, ale na gól čekali až do 37. minuty na přesilovku. ,,Neměli jsme rychlost a v poslední době nám chybí klid na finální přihrávku i zakončení. Je to odraz těch prvních zápasů, které jsme prohráli. Kluci to umí, jen nechápu, proč to nejde dobře v zápase. Pořád nám nejde dobře hlava,“ vysvětloval kouč kozlů, co je zatím slabší stránka Kolína.

Kolínští s brankami sice trochu otáleli, ale nakonec dali tři a krásné. Zumrova trefená skulinka v přesilovce, pak přihrávka co měla oči od Morkese a z první trefa Kadlece a nakonec hned po buly šel do brány Zumr a jeho pokus dorážel Malý. ,,Góly jsme dali krásné, ale aby byl větší klid v utkání, měli jsme je dát dřív. Ale jak říkám, zaplaťpánbůh, že jsme je dali aspoň v závěru a zápas jsme zvládli,“ řekl Martínek.

Kolínští se takto dostali do vedení 3:0, ale čisté konto neudrželi až do konce. V závěru ještě inkasovali v oslabení. ,,Máme kotouč na holi v útočném pásmu, chybujeme, špatně dobruslíme, faulujeme. Soupeř to potrestal. Měli jsme malý důraz. Mohli jsme jít líp proti střele, větší tlak jsme mohli udělat v koutě,“ komentoval situaci kolínský trenér s tím, že neudržené čisté konto samozřejmě mrzí.

Do zápasu proti Písku nastoupily čtyři pětky hráčů. Byl to tedy navrácení se k modelu čtyř oproti utkání v Pelhřimově, kde se hrálo na pětky tři. ,,Vychází to z toho, jak se vyvíjí utkání. Chtěl jsem proti Písku, aby kluci hráli podstatně více. Bohužel to nešlo naší první pětce ze začátku a bylo těžké je dostat do zápasu, ale aspoň pár střídání. Do budoucna bych chtěl, aby těch střídání bylo víc,“ naznačil lodivod Kolína, že by chtěl mladé hráče ze čtvrté lajny do utkání nasazovat i do budoucna a více.