Dačického 12 ve všech směrech rekordní

15. srpen 2016, 06:48

Kutná Hora - V sobotu proběhl osmý ročník běžeckého závodu Dačického 12 - za absolutní spokojenosti organizátorů z Clubu deportivo Kutná Hora. Za ideálního počasí a teplotě do dvaceti stupňů vyrazilo na trať o délce necelých 12 km rekordních 272 závodníků. Ihned od začátku za to vzal Vlastimil Flégl z Vrchlabí, běžec, který v Kutné Hoře byl na stupních vítězů před dvěma lety. Za ním se držel Miloš Kratochvíl, který v roce 2014 právě před Fléglem Dačického 12 vyhrál. S menším odstupem byl v polovině trati na občerstvovací stanici třetí Zbyněk Kudrna z Červených Peček. Mezi ženami bylá velkou favoritkou Daniela Havránková, která zvítězila v Kutné Hoře v roce 2014, na startu se letos objevila i vítězka z loňského roku Gabriela Hejtíková.

V novém traťovém rekordu 41:20 doběhl do cíle u Jezuitské koleje a chrámu svaté Barbory Vlastimil Flégl, druhým byl Miloš Kratochvíl za 41:50, třetím finisherem byl Zbyněk Kudrna za 43:36. Nejrychlejším Kutnohorákem byl celkově čtvrtý Jiří Zajíc v čase 0:44:30.

Mezi ženami zvítězila Daniela Havránková v čase 0:49:17, stříbrnou medaili brala Gabriela Hejtíková za 0:50:03 a třetí byla Lucie Johaníková v čase 0:51:09. Nejrychlejší Kutnohoračkou v cíli se stala Kamila Věchtová za 0:58:40.