Denisa Försterová se probojovala na olympijské hry dětí a mládeže

20. duben 2011, 23:56
(aktualizováno: 21. duben 2011, 09:51)

Praha - Denisa Försterová, talentovaná plavkyně z Uhlířských Janovic reprezentující kolínský oddíl, se v sobotu zúčastnila dalších závodů: 7. ročníku Velké ceny Prahy. Toto klání bylo zároveň kvalifikací na olympijské hry dětí a mládeže (pozn. 25. - 26. června v Olomouci), kam se po celodenním klání probojovala.

Z celkových pěti startů skončila třikrát na stříbrném stupínku - 50m volný způsob v čase 0,31 min., 100m volný způsob v čase 1,07 min., 200 volný způsob v čase 2,31 min. Malého "vnitřního" vítězství dosáhla Denisa Försterová na trati 100m volný způsob, kdy poprvé porazila svoji velkou rivalku, N. Paulovou z Plzně. Při hlídání si své velké sokyně však nezpozorovala nástup E. Huclové, další plavkyně z Plzně, a tak z toho bylo "jen" 2. místo.  Na trati 200 polohový závod obsadila Denisa Försterová 3. místo v čase 2,47 min, na 100m motýlek ji patřilo 5. místo za čas 1,23 min.

"Děkuji Jaroslavu Krauerovi a Jaroslavu Vernerovi za sponzorský dar, financemi nám moc pomohli," nezapomněl poděkovat Radek Förster, otec úspěšné plavkyně z Uhlířských Janovic.