Do první desítky mistrovstí se probojovali Vladimír Holý a Jaroslav Havlíček ze Sparty

14. březen 2011, 14:06
(aktualizováno: 14. březen 2011, 14:10)

Kutná Hora - V kutnohorské kuželně se o víkendu uskutečnilo Mistrovství Středočeského krajského kuželkářského svazu(SKKS) jednotlivců pro rok 2011 v kategorii mužů. Soutěže se zúčastnilo 47 hráčů v disciplíně 2x120 hodů sdružených. V sobotu proběhla kvalifikace, v neděli pak šestnáct nejlepších bojovalo o mistrovský titul.

V soutěži padla pouze jedna šestistovka, kterou ve finále pokořil Aleš Košnar z Kuželkářského klubu SDS Sadská. Vítěz získal titul „Mistr Středočeského kraje 2011“ s celkem velkou převahou celkovým výkonem 1201 poražených kuželek. O další medailové pozice svedli urputný boj až do posledního hodu čtyři hráči. Druhé místo nakonec vybojoval Tomáš Bek rovněž z KK SDS Sadská výkonem 1161 poražených kuželek, jen o pouhé dvě kuželky horším výkonem získal bronzovou medaili Tomáš Bajtalon z KK AKUMA Kosmonosy. Nepopulární bramborová medaile nakonec zbyla na kolínského Jana Peláka z TJ Sokola Kolín, který docílil výkon 1152 kuželek a o další dvě kuželky se na pátém místě umístil třetí hráč z KK SDS Sadská – Václav Schejbal. Všichni medailisté budou v květnu reprezentovat Středočeský kraj na letošním mistrovství ČR v Blansku.

Nejlepší z kutnohorských hráčů byl na 7. místě Vladimír Holý výkonem 1116 poražených kuželek, do první desítky se dostal ještě Jaroslav Havlíček výkonem 1104 kuželek. O tři kuželky méně porazil Tomáš Jelínek, který skončil na 11. místě. Další zástupci pořádající oddílu TJ Sparta Kutná Hora se do nedělního finále neprobojovali a skončili Václav Pufler na 26. místě, Jiří Halfar na 29. místě, 38. byl Jiří Pokorný a 39. Petr Dus.
Děkujeme všem zúčastněným hráčům za předvedené výkony a za napínavou podívanou až do posledních hodů, členům pořadatelského oddílu za přípravu kuželny na tyto přebory a za bezchybnou organizaci, rozhodčím za perfektní řízení soutěže a těšíme se na další sportovní akce na naší kuželně.