Vojtěch Kosina ze Sparty Kutná Hora vybojoval mistrovský titul!

5. květen 2013, 22:45
(aktualizováno: 5. květen 2013, 22:45)

Kutná Hora - Kuželkáři o víkendu 4. - 5. května bojovali o tituly v mistrovství České republiky 2013 jednotlivců. Kuželkářský oddíl TJ Sparta Kutná Hora měl v ohni několik želízek:

Dorostenky soutěžily na kuželně v Hazlově a kutnohorská Nela Kratochvílová na svém prvním velkém turnaji zde obsadila 21. místo, druhá hráčka Sparty Klára Šuhajová byla 27.

Junioři hráli v Českých Velenicích. Reprezentant Sparty Kutná Hora Leoš Vobořil se neprobojoval do finálové dvacítky a skončil na 29. místě. V Zábřehu bojovaly ženy. Kutnohorská Eva Renková se probojovala do finále, zde nezopakovala svůj výkon z kvalifikace a obsadila celkové 23. místo.

Největší naděje Sparta vkládala do žáků Vojtěcha Kosiny a Kryštofa Hartmana, kteří o svůj titul bojovali v kuželně v Horním Benešově v disciplíně 100 hodů sdružených. Vojta Kosina si vylosoval startovní číslo jedna a všem ukázal, že je opravdovou jedničkou. Zahrál skvěle a výkonem 442 poražených kuželek si vybojoval titul Mistr České republiky 2013. Na druhém místě skončil Jaromír Valenta ze Sokola Teplá výkonem 433 kuželek a bronzový byl Vojtěch Novák z SKK Dubňany za výkon 421 poražených kuželek. Druhý zástupce Sparty Kryštof Hartman skončil na 11. místě.

V neděli pak pokračovalo 16 nejlepší v soutěži sprint (2x15 hodů sdružených). Sprint se hraje vyřazovacím způsobem na body, v případě rovnosti rozhoduje "náhlá smrt". Kryštof Hartman se probojoval až do bojů o finále, kde byl poražen pozdějším vítězem Jaromírem Valentou ze Sokola Teplá. V souboji o bronzovou medaili prohrál po nerozhodné hře systémem "náhlá smrt" s Jaroslavem Bulantem z TJ Jiskry Hazlov, takže si z Horního Benešova odváží nepopulární bramborovou medaili.