1. červenec 2012, 10:14
(aktualizováno: 1. červenec 2012, 11:55)

Kutná Hora - V osmnáctém ročníku turnaje v malé kopané o "ŽIžkovský putovní pohár", který se letos hrál poprvé jako memoriál Lukáše Zemana, zvítězili fotbalisté VS35,- a potvrdili tak trend stoupající formy!

Stejně jako v letech minulých, tak i tohoto ročníku se zúčastnilo 12 týmů, rozlosovaných do dvou šestičlenných základních skupin.

V červené skupině A se utkaly týmy Profesor tým, Energit HC, Rangers 2012, Trolové, Real Karlov a pořadatelský Házená team. V modré skupině B se utkaly týmy Legionáři, FC Kulich, Házená junioři, STS Chvojkovice Brod, VS35,- a Zájezdní hostinec.

V základních skupinách se hrálo systémem každý s každým, hrací doba byla 2 x 7,5 minuty. Každý tým zde tedy čekalo pět utkání. Za vítězství se započítávaly do tabulky dva body, ze remízu jeden bod. Jako tradičně se turnaj hrál na dvou hřištích – na házenkářském s tartanovým povrchem a na Sokoláku s umělou trávou. A tak se hráči v průběhu turnaje museli vypořádat s oběma, zcela rozdílnými povrchy.

Výsledky červené skupiny A: Trolové - Real Karlov 2:2, Trolové - Házená team 1:0, Trolové - Rangers 2012 1:2, Trolové - Energit HC 2:0, Trolové - Profesor Tým 4:1, Real Karlov - Házená team 1:1, Real Karlov - Rangers 2012 4:1, Real Karlov - Energit HC 0:0, Real Karlov - Profesor Tým 1:0, Házená team - Rangers 2012 1:0, Házená team - Energit HC 1:0, Házená team - Profesor Tým 2:1, Rangers 2012 - Energit  HC 0:0, Rangers 2012 - Profesor Tým 3:0, Energit HC - Profesor Tým 2:0.

6.    Profesor tým    5  -  0  -  0  -  5       2  :  12      0
O pořadí na 1. -3. místě rozhodovala vzájemná minitabulka a z ní vyšlo pořadí – Trolové 3 body, Real 2 a Házená 1.

Výsledky modré skupiny B: VS35 - STS Chvojkovice Brod 0:0, VS35 - FC Kulich 4:1, VS35 - Zájezdní hostinec 1:0, VS35 - Legionáři 4:2, VS35 - Házená junioři 4:1, STS Chvojkovice Brod - FC Kulich 1:0, STS Chvojkovice Brod - Zájezdní hostinec 0:1, STS Chvojkovice Brod - Legionáři 1:0, STS Chvojkovice Brod - Házená junioři 4:0, FC Kulich - Zájezdní hostinec 1:1, FC Kulich - Legionáři 2:0, FC Kulich - Házená junioři 4:0,
Zájezdní hostinec - Legionáři 1:0, Zájezdní hostinec - Házená junioři 0:1, Legionář - Házená junioři 2:1.

6.    Házená junioři    5  -  1  -  0  -  4      3  :  14    2
O pořadí na 3. - 4. místě rozhodoval při vzájemné remíze těchto týmů rozdíl branek ze všech utkání (Kulich +2, Zájezdní 0), o pořadí na 4. - 5. místě vzájemné utkání (Legionáři zvítězili 2:1).

Po odehrání základních skupin se hrálo o celkové umístění - týmy z posledních 6.míst se střetly v utkání o celkové 11. místo a týmy z 5. míst o celkové 9. místo. Potom byla na programu dvě semifinálová utkání (druhý ze skupiny A s vítězem skupiny B a vítěz skupiny A s druhým ze skupiny B). Následovala utkání týmů ze 4. míst o celkové 7. místo a týmů ze 3. míst o celkové 5. místo a turnaj vyvrcholil utkáním poražených semifinalistů o celkové 3. místo a vítězové semifinálových utkání se utkaly ve finále o celkového vítěze turnaje. Všechna tato utkání se hrála 2 x 10 minut.

Finále VS35,- - Trolové 2:1

Finálové utkání bylo letos hodně vyrovnané. Trolové se ujali již po patnácti vteřinách vedení 1:0 a to si udrželi až do konce prvního poločasu. V tom druhém VS35,- nejprve dokázali vyrovnat na 1:1 a necelé dvě minuty před koncem přešli do vedení 2:1, které potom již udrželi až do konce. A tak mohli zaslouženě slavit své první vítězství v tomto tradičním turnaji.

V utkání o 3. místo porazil loňský finalista STS Chvojkovice Brod překvapení turnaje Real Karlov bezpečně 3:1 po poločasovém vedení 2:0.

Sestava vítězného týmu VS35,-: Thieme 8, Černý 3, Lebeda 3, Hulman 2, Trnka 2, Dastych, Hruška, Kopecký, Melezínek a Zeman.

Sestava poražených finalistůTrolové:  Jarkuliš 6, Zoufalý 4, Fuksa 3, Sochr, Vavřička a Výborný.

Konečné pořadí 18. ročníku turnaje v malé kopané o "Žižkovský putovní pohár": 1. VS 35,-, 2. Trolové, 3. STS Chvojkovice Brod, 4. Real Karlov, 5. Házená team, 6. FC Kulich, 7. Zájezdní hostinec, 8. Rangers 2012, 9. Legionáři, 10. Energit HC, 11. Házená junioři, 12. Profesor tým.

V rámci slavnostního zakončení turnaje obdržel vítězný tým Žižkovský putovní pohár, věcnou cenu a diplom. Věcnou cenou a diplomem byli následně odměněni i všichni ostatní účastníci turnaje.

A stejně tak i nejlepší jednotlivci turnaje: brankář Petr Peroutka (STS), hráč Bořek Jarkuliš (Trolové) a střelec Filip Thieme (VS35,-) autor 8 branek.

Jako každý rok, tak i letos probíhala vložená soutěž týmů ve střelbě na zavěšenou láhev. Z 10 pokusů po utkáních v základních skupinách si věcnou cenu a diplom vystřílel 5 úspěšnými zásahy tým Real Karlov.

Celkově bylo v sobotním turnaji odehráno 38 utkání za řízení J. Hájka, R. Komase, J. Ryndy a A. Saláka. Všem rozhodčím, stejně jako zapisovatelům a časoměřičům patří velký dík za hladký průběh letošního 18. ročníku od pořadatele turnaje - oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora.

Je jen škoda, že letošnímu ročníku nepřálo až tak moc počasí. Hrálo se totiž celý den za úmorného vedra a toho bylo opravdu příliš. Přesto zaslouží všichni účastníci této tradiční sportovní akce za předváděné a korektní výkony velké poděkování a pochvalu.