5. říjen 2015, 10:28

Kolín - Ve dnech 16. - 22.9. jsme se účastnili MS v synchro dance a SP (světového poháru) v show dance v Olbii na Sardinii. Jde o soutěže organizované mezinárodní taneční organizací IDO, na které se naše týmy nominovaly úspěchem na MČR 2015.

MS v synchro dance se už podruhé konala s účastí českého týmu. Vloni jsme si hrdě přivezli 3 medaile, v letošním roce jsme svoje úspěchy ještě povýšili a CrossDance na Sardinii získal 6 zlatých, 1 střbrnou a 3 bronzové medaile. Silná atmosféra soutěže byla pro tanečníky z Kolína ještě povýšena o to, že soutěžní klání každý den končila českou st. hymnou. V kategoriích duetů startovalo až 55 soutěžních dvojic, soutěž byl náročná také z hlediska fyzičky tanečníků. Každé kolo například znamenalo pro dueta 3 tance - takže ti, co se dostali až do finále - museli porotu přesvědčit (v 5 kolech) až 15x. Zdravotníci s nosítky byli neustále připraveni, ale kolínské děti nejsou žádné padavky, takže vydžely až do posledních taktů. Kromě duetů Kolíňáci excelovali také v soutěži týmů. Z 20 juniorských minitýmů porota ohodnotila jako 2 nejlepší právě 2 týmy dívek z CrossDance. Když svoji věkovou kategorii vyhrál také minitým children a juniorská formace - slavilo se už doma u všech tanečníků... (Organizátoři umožnili internetový přenos - rodiče vše viděli online). Na nejisté půdě se CrossDance ocitli při soutěži světového poháru v show dance. To je pro nás úplně nová kategorie. Ale nakonec i tam padly v silné konkurenci 4 medaile, takže mimo jedné disciplíny jsme získali cenný kov ve všech disicplínách, které Crossdance obsadil. (A v té "nebednové" disicplíně jsme měli 4. a 7. místo / z 55 - a to ještě díky finálové chybě obou dvojic, takže i tam jsme byli spokojeni.)

Pokaždé, když CrossDance vyráží na nějakou zahraniční soutěž, snažíme se zajistit pro děti i mimo soutěž nějaké vyžití, prohídky, exkurze nebo zajímavou relaxaci. Sardinie nabídla neuvěřitelně krásnou pláž a teplé moře, kde se děti mohly vyřádit a odpočinout si od zápřahu soutěží. Pro mnohé děti byl obrovským zážitkem i noční přejezd trajektem. Na soutěž vyrazilo 34 dětí ve věku 9 - 16 let. Dětí, které většinu svého volného času věnují tanečním tréninkům - (závodní týmy a sólisté trénují 10 - 15 hodin týdně) - a kteří si pak užívají možnosti ukázat svoje dovednosti v mezinárodní konkurenci. Kromě soutěžních zkušenností získávají také děti mnoho nových zahraničních kamarádů a kamarádek, se kterými pak zůstávají v kontaktu a nebo se na ně těší zase při další mezinárodní soutěži.