23. srpen 2020, 16:35

Kutná Hora - Sportovní hala Klimeška o víkendu hostila odložené final 4 Českého poháru žen v házené 2019 - 2020, které se v Kutné Hoře mělo konat v březnu. Po sobotních semifinálových zápasech přišly na řadu v neděli souboje o třetí místo a finále.

Bronzové medaile vybojoval DGC Sokol Poruba, který porazil 26:25 Sokol Písek. Krátce po obědě už došlo na finálový souboj.

Ve vyrovnaném prvním poločase se skóre přelévalo, s jednobrankovým náskokem šly do přestávky olomoucké hráčky, které také režírovaly prvních patnáct minut druhé půle. Závěr ale patřil Mostu, který otočil skóre, vybudoval si náskok, který po vítězství 32:27 přetavil v zlaté medaile.