15. prosinec 2013, 18:40
(aktualizováno: 15. prosinec 2013, 18:47)

Kutná Hora - Program mistrovských zápasů roku 2013 basketbalisté Sokola Kutná Hora zakončili víkendovým dvojutkáním s BC Kolín B.

Kutná Hora - Kolín B 79:99 (19:34, 44:55, 63:73)

Sestava Kutné Hory se v obou víkendových zápasech musela obejít bez "dlouhých" hráčů - Kocourka a Říhovského, navíc ještě chyběl rozehrávač Málek. Naopak v sobotním domácím utkání za Kutnou Horu poprvé nastoupil Haviar se zkušenostmi ze slovenské nejvyšší soutěže a nakonec nastřílel úctyhodných 42 bodů, 28 jen v prvním poločase. Kolín se trápil proti kutnohorské zoně, ve třetí čtvrtině se domácí dokonce dostali na dostřel pouhých čtyř bodů, ale Kolín si vítězství udržel. O prohře rozhodla hlavně absence tří hráčů základní sestavy.

Body Kutné Hory: Haviar 42 (4), Vavák 14, Gottfried 14 (2), Prušinovský 4, Aufrecht a S. Levý 2, M. Levý 1. Rozhodčí: Velda, Lébl. Fauly: 18 - 17, trojky: 6 - 7, trestné hody: 15/13 - 17/11.

Kolín B - Kutná Hora 89:49 (26:14, 46:24, 63:30)

Nedělní odveta v Kolíně se nesla v podobném duchu jako sobotní utkání v Kutné Hoře, ale v útoku se hostům vůbec nedařilo, později ani v obraně. V sestavě Kutné Hory už byl sice Málek, ale na velkém hřišti hosté nestíhali.

Další zápasy Kutná Hora bude hrát až v lednu, čtyřikrát  na palubovkách soupeřů.

Body Kutná Hora: Málek 20 (1), Haviar 10, Prušinovský 9, Vavák a S. Levý 3, Buriánek a M. Levý 2. Fauly: 21 - 20, trojky: 4 - 1, trestné hody: 26/15 - 23/11.

1. BC Kolín B 12 10 2 918:679 22
2. BC Slaný 12 10 2 884:754 22
3. AŠ Mladá Boleslav B 10 9 1 727:545 19
4. BC Real Réma o.s. 11 7 4 807:691 18
5. Sokol Kutná Hora 12 6 6 845:887 18
6. BK Brandýs nad Labem, o.s. A 10 7 3 705:618 17
7. BK R&J EBC Mělník 11 5 6 727:759 16
8. BK Kladno B 10 4 6 675:705 14