Kolín přivítá ve čtvrtek na domácí palubovce USK Praha

2. prosinec 2015, 11:08

Kolín -  V zápase 15. kola Kooperativa NBL proti sobě netradičně ve čtvrtek 3. prosince od 17:45 nastoupí BC Geosan Kolín a USK Praha.

Sovy budou mít čerstvě za sebou úterní domácí zápas proti Svitavám, takže oproti kolínským Medvědům dostanou mnohem méně času na odpočinek a regeneraci.

Tým USK zahájil sezonu s mizernou formou, ale v poslední době se obdivuhodně zvedl. Doma už vyhrál čtyřikrát v řadě a za poslední dva týdny drží sérii tří úspěchů v řadě, kterou vyšperkoval senzačním vítězstvím v Pardubicích. Podařilo se mu to před famozní návštěvou 3500 diváků, kterým tak v Tipsport areně zhořkla oslava šedesátého výročí založení pardubického klubu. Povedlo se to především díky dokonalé obraně, která udržela vysoce favorizovanou Beksu na pouhých 54 bodech. Pro USK to byla v sezoně vůbec první výhra venku. "Nenechali jsme Pardubice odskočit do většího náskoku a pořád jsme se drželi na dostřel. Hráči se konečně dokázali soustředit celých čtyřicet minut," pochval si jeden z trenérů pražského celku Pavel Miloš a neváhal ocenit přínos Jaromíra Bohačíka.

V Pardubicích se hrálo 21. listopadu, takže Sovy čekaly dlouhých deset dnů na další zápas. Při porovnání aktuální formy se Kolín oproti USK krčí v koutě. Geosan smutní po třech prohrách v řadě, do nichž patří i domácí klopýtnutí s jindřichohradeckými Lvy či minulý debakl v Opavě 65:91. Slezané těžili z precizního výkonu reprezentačního rozehrávače Jakuba Šiřiny, na jehož ustrážení se přitom Medvědi chtěli zaměřit. Kolínu kromě Bakiče a Rovenského chyběl také Ladislav Horák, jemuž zastavila cestu do Opavy bolavá záda. Pěkných 22 bodů Skinnera nemělo v celkovém součtu utkání přílišnou váhu, Kolín tradičně nedokázal vzdorovat na doskoku (40:20!). Domácí odskočili na začátku druhé čtvrtiny a pak už svůj náskok jen dál zvedali

NÁZORY PŘED UTKÁNÍM
Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín) : Tým USK dokázal vyhrát v Pardubicích, kde předtím naopak zvítězil Nymburk. To znovu ukazuje na velkou vyrovnanost ligy. My doma chceme uspět, ale aby se to podařilo, musíme se držet našeho plánu lépe než minule. Do Opavy jsme jeli uhlídat Jakuba Šířinu, který je duší její hry, a on nám nastřílel 27 bodů. Družstvo USK nemělo v úvodu sezony nejlepší formu, ale to se otočilo. My jsme první vzájemný zápas prohráli, takže máme soupeři co vracet.

ABSENCE HRÁČŮ BC GEOSAN KOLÍN:
Bojan Bakić – Odcestoval do Srbska, kde čeká na udělení víza. Po vyřízení všech náležitostí se opět připojí k týmu. Délku jeho absence nelze odhadnout.
Lukáš Rovenský – Zranil si koleno v pátek 13. listopadu při prvoligovém utkání JBC mmcité Brno - BK Synthesia Pardubice (Lukáš hrál za Pardubice). Má za sebou operaci, která proběhla bez komplikaci. Byla mu udělána plastika předního zkříženého vazu a začištěn zevní meniskus. Postup rehabilitace bude určen na průběžných kontrolách. Podle odhadu MUDr. Víta Dvořáka bude Lukáš stoprocentně v pořádku do srpna 2016 a bude moct nastoupit do přípravy na sezonu 2016/17.
Lukáš Koláčný – zranění kotníku.

ZAJÍMAVOSTI UTKÁNÍ
Lego soutěž pro děti
O přestávce mezi 1. a 2. čtvrtinou budou vylosovány 3 děti. V poločase dvě dostanou malou stavebnici LEGO a jeden výherce získá hlavní cenu – velkou stavebnici LEGO. Soutěžní kupóny budou vydávány u vstupu do haly.

Divácká soutěž o vstupenky na Mistrovství ČR v cyklokrosu, pizzy a mobilní telefon LENOVO A328
Roztleskávačky vhodí mezi diváky 3 míčky. Všichni držitelé míčků získají dvě vstupenky na Mistrovství ČR v cyklokrosu. Dva držitelé míčků vyhrají PIZZU, majitel zvlášť označeného míčku bude hrát o mobilní telefon LENOVO A328, který získá, když za 45 sekund vstřelí 2 koše z půlkruhu, 2 trestné hody a 1 koš z tříbodové vzdálenosti.

Ve fan shopu
Prodej triček s logem klubu za 99,- Kč.

FANDÍME SPOLEČNĚ!
Kolínské sportovní kluby se spojily a FANDÍ SPOLEČNĚ!
V jednotě je síla a ta pomáhá k vítězství! V Kolíně vzniká unikátní spojení. Přijďte fandit na domácí zápasy basketbalových Medvědů nebo hokejových Kozlů a můžete vyhrát volné vstupenky na lednové Mistrovství České republiky v cyklokrosu! Při každém zápase se bude hrát o 3x dvě vstupenky.

Na mistrovství ČR v cyklokrosu zveme všechny kolínské sportovní fanoušky - PŘIJĎTE PODPOŘIT DOMÁCÍ ZÁVODNÍKY V BOJI O TITUL!